Menu
StudentMag
Studentský život

Sado-maso dostalo na Harvardu zelenou. Příznivci založili svůj spolek

Studenti prestižní americké univerzity Harvard založili spolek vyznavačů sadomasochismu. Podle dostupných informací již má okolo třiceti aktivních členů a stává se stále více populárním.

FOTO: Sadismus

Na Harvardu byl založen klub Munch sdružující příznivce sadomasochismu, Zdroj: sxc.hu

Napadlo vás někdy, že by na vysoké škole mohl fungovat spolek sadomasochistů? Harvardské studenty ano. Skupina Munch se proto na konci listopadu zařadila po bok takových, jako jsou třeba spolek matematiků nebo milovníků komiksů.

Munch bojuje se stereotypy

Spolek Munch, celým názvem Harvard College Munch, je určen studentům s netradičními sexuálními choutkami. Během setkání členů se promítají tématické filmy nebo probíhají diskuze o daném tématu. Prvotním cílem skupiny ale je umožnit setkání lidem podobných sexuálních preferencí.

Za další cíl si organizátoři stanovili větší informovanost veřejnosti, pokud jde o menšinové preference. Chtějí společnost zbavit předsudků vůči sadomasochismu a dokázat, že se nejedná o úchylku, ale o regulérní sexuální preferenci, proti které není třeba bojovat.

Sadismus, pojmenovaný po markýzi de Sade (1740 – 1814), je potěšení ze způsobování bolesti druhým. Naproti tomu masochismus, nazvaný podle Leopolda von Sacher-Masocha (1836 – 1895), uznávají jedinci, jimž činí sexuální potěšení to, že je jim způsobována bolest. Oba jevy jsou komplementární a dohromady tvoří pojem sadomasochismus.

Oficiální setkání spolku ale mají stanovená pravidla. Zakázány jsou sexuální kontakty jakéhokoli druhu. Zakladatelé se tak chtějí bránit proti tomu, aby se z jejich skupinových setkání stávaly divoké sadomasochistické večírky.

Dnešní mládež je hypersexualizovaná

Jediný spolek zaměřený na lidskou sexualitu, který na Harvardu dosud existoval, byl docela opačného charakteru. Organizace The Harvard College Anscombe Society totiž propaguje sex až po svatbě. „Oficiální uznání takové skupiny, jako je Munch, ukazuje, jak moc jsou dnešní studenti hypersexualizovaní,“ myslí si Luciana Milano, prezidentka výše zmíněné organizace. „Ze studentů, jež mají tradičnější vizi sexuality, se stává menšina,“ dodává.

Rozkol mezi Munchem a Anscombe Society zaujal i redaktory studentských novin The Harvard Crimson. Ti natočili video, kde se vysokoškoláků ptají, do jakého z těchto dvou spolků by se přidali, kdyby si museli vybrat. Munch vede na plné čáře. Který je sympatičtější vám?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sado-maso dostalo na Harvardu zelenou. Příznivci založili svůj spolek