Menu
StudentMag
Studentský život

REPORTÁŽ: Podívejte se na 7 důvodů, proč navštívit Svět BMW

Redakce

Redakce

1. 10. 2013

BMW Welt je místo, kde firma vystavuje své nejnovější vozy. Nejen značky BMW, ale také Rolls Royce a Mini. Do některých se můžete posadit a ohmatat si vše, co budete chtít – kromě krásných hostesek, které vás tam také čekají.

1. Nechají vás si vše vyzkoušet

Může vlézt do každého odemčeného vozu, věřte, že je jich většina. Vyzkoušet si ovládací systém, podívat se na motor a do zavazadlového prostoru. Nikdo vás nenapomene, že si pouštíte moc nahlas rádio a ani tehdy, když vás je v pětimístném autě šest a podobně.

2. Uvidíte všechny nejnovější a nejluxusnější auta z BMW GROUP na jednom místě

Takže nejen, že získáte ucelený přehled o vozech, které tato skupina vyrábí, ale také si budete moci prohlédnout vizi automobilky + nejnovější materiály, které používá a také koncepty, karoserie a motory s nejnovější technologií.

3. Ani na motorky se nezapomnělo

Pro ně je vyhrazen prostor ve druhém patře. Samozřejmě, že si na ně můžete sednout, vyfotit se na nich a udělat spoustu typicky „facebookových“ fotek, kde sedíte na motorce a tváříte se vážně a drsně – já i mí přátelé jich máme opravdu hodně.

4. Rovnou se můžete nově, luxusně a stylově obléknout

Ano, je zde i obchod s oblečením a věcmi značky BMW. Není to však levná záležitost a málokdo si to může dovolit,  je však radost se na to dívat.

5. Hlady rozhodně neumřete

Je zde občerstvení, kde si můžete koupit vyhlášenou Leberkäse (housku s německou sekanou), párky s houskou, klobásky a další. Můžete si dát kávu, koupit pití a čerstvé pečivo. Ceny jsou nastavené výše, přece jen jste v Německu a na dosti lukrativním místě.

6. Doprovodný program, kterým budete ohromeni

Budete si také moci prohlédnout jednu z motorek v akci. Stanete se svědky úžasného triku, který sklidil potlesk a nadšení. Řidič se dovedl bravurně otáčet na malém place a třešničkou na dortu bylo vyjetí schodů do druhého patra. Stejně tak jako jeho sjezd, při kterém se nám zatajil dech. Zvlášť tehdy, kdy záměrně přepadával a sjel z druhého poschodí po předním kole. To se třikrát opakovalo a pokaždé to byla velice napínavá podívaná. Představení trvalo zhruba deset minut a s aktérem jste se  poté mohli vyfotit.

7. Dokonalé umístění do okolí a přímá dopravní obsluha

Budova je pár metrů od stanice metra, odkud vede přímé spojení k hlavnímu nádraží a stojí také hned vedle stále ještě fungujících závodů BMW a muzea jejich vozů. Přes most je to kousek k Olympia parku a vysílači, ze kterého za 3.20 eura uvidíte celý Mnichov a okolí. Budete mít výhled až do vzdálených končin Německa. Na vyhlídku je možno jít v kterémkoli ročním období, část jí je krytá sklem. A ani na té vzdušné neztratíte orientaci, kam se díváte – všude jsou popisky.

Můžu vřele doporučit jak pánům, tak i dámám, které se zde rozhodně nudit nebudou. A nadšený výraz jejich partnerů bude k nezaplacení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

REPORTÁŽ: Podívejte se na 7 důvodů, proč navštívit Svět BMW