×
StudentMag

REPORTÁŽ: Podívejte se na 7 důvodů, proč navštívit Svět BMW

koncept-i8
Koncept elektrického vozu i8

BMW Welt je místo, kde firma vystavuje své nejnovější vozy. Nejen značky BMW, ale také Rolls Royce a Mini. Do některých se můžete posadit a ohmatat si vše, co budete chtít – kromě krásných hostesek, které vás tam také čekají.

koncept-i8
Koncept elektrického vozu i8. Foto: Tomáš Kodet, StudentMag.cz

1. Nechají vás si vše vyzkoušet

Může vlézt do každého odemčeného vozu, věřte, že je jich většina. Vyzkoušet si ovládací systém, podívat se na motor a do zavazadlového prostoru. Nikdo vás nenapomene, že si pouštíte moc nahlas rádio a ani tehdy, když vás je v pětimístném autě šest a podobně.

2. Uvidíte všechny nejnovější a nejluxusnější auta z BMW GROUP na jednom místě

Takže nejen, že získáte ucelený přehled o vozech, které tato skupina vyrábí, ale také si budete moci prohlédnout vizi automobilky + nejnovější materiály, které používá a také koncepty, karoserie a motory s nejnovější technologií.

3. Ani na motorky se nezapomnělo

Pro ně je vyhrazen prostor ve druhém patře. Samozřejmě, že si na ně můžete sednout, vyfotit se na nich a udělat spoustu typicky „facebookových“ fotek, kde sedíte na motorce a tváříte se vážně a drsně – já i mí přátelé jich máme opravdu hodně.

4. Rovnou se můžete nově, luxusně a stylově obléknout

Ano, je zde i obchod s oblečením a věcmi značky BMW. Není to však levná záležitost a málokdo si to může dovolit,  je však radost se na to dívat.

5. Hlady rozhodně neumřete

Je zde občerstvení, kde si můžete koupit vyhlášenou Leberkäse (housku s německou sekanou), párky s houskou, klobásky a další. Můžete si dát kávu, koupit pití a čerstvé pečivo. Ceny jsou nastavené výše, přece jen jste v Německu a na dosti lukrativním místě.

6. Doprovodný program, kterým budete ohromeni

Budete si také moci prohlédnout jednu z motorek v akci. Stanete se svědky úžasného triku, který sklidil potlesk a nadšení. Řidič se dovedl bravurně otáčet na malém place a třešničkou na dortu bylo vyjetí schodů do druhého patra. Stejně tak jako jeho sjezd, při kterém se nám zatajil dech. Zvlášť tehdy, kdy záměrně přepadával a sjel z druhého poschodí po předním kole. To se třikrát opakovalo a pokaždé to byla velice napínavá podívaná. Představení trvalo zhruba deset minut a s aktérem jste se  poté mohli vyfotit.

7. Dokonalé umístění do okolí a přímá dopravní obsluha

Budova je pár metrů od stanice metra, odkud vede přímé spojení k hlavnímu nádraží a stojí také hned vedle stále ještě fungujících závodů BMW a muzea jejich vozů. Přes most je to kousek k Olympia parku a vysílači, ze kterého za 3.20 eura uvidíte celý Mnichov a okolí. Budete mít výhled až do vzdálených končin Německa. Na vyhlídku je možno jít v kterémkoli ročním období, část jí je krytá sklem. A ani na té vzdušné neztratíte orientaci, kam se díváte – všude jsou popisky.

Můžu vřele doporučit jak pánům, tak i dámám, které se zde rozhodně nudit nebudou. A nadšený výraz jejich partnerů bude k nezaplacení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..