Menu
StudentMag
Studium

Rekvalifikační kurz Personalista: Pro koho je vhodný a proč jej podstoupit?

Trh práce se neustále vyvíjí. Mnohá zaměstnání jsou v dnešní době na ústupu a lidé, kteří je vykonávali, se náhle ocitají bez práce. Ve chvíli, kdy nejste schopni dlouhodobě najít zaměstnání ve vašem oboru a nechcete zůstat měsíce, ba dokonce celé roky na úřadu práce, je na čase hledat jiné možnosti. Dobrou volbou je absolvování rekvalifikace, díky níž získáte možnost ucházet se o pracovní pozici v jiném odvětví.

Příkladem je rekvalifikační kurz Personalista. Jde o kurz, který je vhodný pro začátečníky. Pakliže máte rádi čísla a statistiky, nevadí vám pracovat s lidmi, případně se rovnou zajímáte o personální problematiku, je právě absolvování tohoto kurzu velmi příhodnou možností, jak se v budoucnu opět zapojit do pracovního procesu. O personalisty je v současné době velký zájem, firmy jich hlásí nedostatek. Navíc jde o poměrně dobře placenou pracovní pozici.

Co se v rámci rekvalifikace naučíte a jaký je závěr kurzu?

Rekvalifikační kurz Personalista probíhá v řadě měst. Nabízí jej kupříkladu Praha, Brno a další. Trvá obvykle několik týdnů, během nichž si osvojíte veškerou základní problematiku. K dispozici jsou vám zkušení lektoři, kteří s vámi vše procvičují na praktických příkladech, což je velmi účinná metoda. Na závěr kurzu vykonáte autorizovanou zkoušku a obdržíte osvědčení o rekvalifikaci s akreditačním číslem. To vás opravňuje ucházet se o pracovní pozici v daném oboru. V rámci osnovy projdete nejrůznější témata – jak vytvářet a analyzovat pracovní místa, získávat nové zaměstnance, způsoby odměňování zaměstnanců, jejich řízení atd.

Kdo může rekvalifikaci absolvovat?

Rekvalifikační kurzy jsou určené především pro lidi, kteří jsou dlouhodobě vedeni na trhu práce, jedná se obvykle o začátečníky v daném oboru. Absolvovat je však může prakticky kdokoliv, kdo třeba není spokojený se svým dosavadním zaměstnáním a hledá nové možnosti. Pakliže jdete na rekvalifikaci skrz úřad práce, při splnění určitých podmínek vám tento úřad kurz proplácí, jinak rekvalifikační kurzy stojí zpravidla kolem 10 tisíc korun.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Rekvalifikační kurz Personalista: Pro koho je vhodný a proč jej podstoupit?