Menu
StudentMag
Studentský život

Řekni to po svém! Chodit se svým spolužákem je prý úžasná romantika

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

12. 2. 2015

Pár společných let ve školní lavici, jedna pořádná párty, a je to. Vietnamka Ymi a Martin dobře vědí, o čem mluví. Před pár lety se potkali na IESu a jsou spolu dodnes.

Martin a Ymi se potkali na Institutu ekonomických studií UK a jejich společné vysedávání ve školních lavicích nakonec přerostlo ve vztah. „Ymi pro mě byla exotická a také nosila nejkratší sukně na IESu,“ vzpomíná Martin.

Jak podle nich probíhá takový typická studentská láska? V začátcích je to prý romantika: „Na seminářích předbíháte, abyste mohli sedět vedle sebe, potkáváte se často ve škole, takže nejste netrpěliví a nesví z toho, kdy se zase uvidíte…“ vypráví Ymi. Martin prý navíc díky ní nikdy nechodil do školy tak často.

Lásku si vyznali v minus dvaceti. V metru

Jak si poprvé vyznali lásku? „Neoficiální verze je taková, že měl Martin velkou oslavu narozenin pár týdnů potom, co jsme si spolu začali. Tam se hrozně opil a poprvé mi vyznal lásku,“ směje je Ymi. „Ale vzhledem k tomu, že si to pamatuje jen jeden z nás, tak se to prý nepočítá. A oficiální verze je loučení ve vestibulu metra v -20 °C předtím, než odjel na pět měsíců do Lisabonu.“

Společně v jednom pokoji? Až po svatbě!

Poté, co Martin odjel do Lisabonu, Ymi před rodiči předstírala, že tam jezdí navštěvovat kamarádku. „Rodiče, speciálně moje máma, jsou v tomhle ohledu velice tradiční,“ říká Ymi. Když k nim Martin poprvé přišel na návštěvu, automaticky ho prý hned po večeři nasměrovali do pokoje pro hosty, který byl na opačné straně domu než pokoj Ymi. „Je přece nepřípustné, abychom spali ve společném pokoji a nebyli přitom manželé,“ vysvětluje se smíchem Ymi.

Zamilovaní studenti v knihovně

Zdroj: www.reknitoposvem.cz

Místo divokých studentských párty tedy trávili první měsíce svého vztahu na Skypu. Snadné to prý nebylo, Ymi si ale dodnes hýčká vzpomínky na své návštěvy Portugalska – nikdy prý nezapomene na tance s živou hudbou v lisabonských uličkách nebo na opíjení se kvalitním portským v místních sklípcích. „Lepší rande si snad ani neumím představit!“ tvrdí.

Nyní studují oba dva v Nizozemsku na University of Amsterdam. Magistr v zahraničí byl pro oba jasnou volbou, otázka pouze byla, kam se na něj vydat.

Z lásky sní i kuřecí pařáty

Martin se prý Yminým rodičům nakonec zalíbil. „Chtěl jsem se podívat do prvního buddhistického chrámu v Čechách, který založili, a na krásnou zahradu plnou bonsají. Pár vietnamských slovíček jsem se před první návštěvou taky naučil.“ V jeho prospěch podle něj hrálo i to, že jí rád a téměř cokoli. „Chutná mi mnoho nevšedních jídel, jako třeba kuřecí pařáty nebo banánová polévka s masovými kuličkami,“ vyjmenovává Martin typická vietnamská jídla, která má rád.

S prvním nepochopením jejich vztahu se setkali až na dovolené v Číně. „Číňané nechápali, co tam ten bohatý Evropan dělá s takovou obyčejnou Vietnamkou, která navíc vypadá jako Číňanka, ale nemluví čínsky,“ vypráví Ymi.

Liší se Martin a Ymi ještě něčím dalším kromě národnosti? „Já jsem se narodil na sněhu a dětství jsem strávil na chalupě v Krkonoších. Nemohl jsem uvěřit tomu, že Ymy byla až v 21 letech poprvé v pořádném lese,“ říká Martin. Teď už prý Ymi ráda přespí i pod širákem na skalách. „Vysvětlovat jí, jak se stopuje, staví stan, sněhulák nebo jak se chodí na záchod v přírodě, je prostě zábava,“ dodává.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Řekni to po svém! Chodit se svým spolužákem je prý úžasná romantika