Menu
StudentMag
Hlavní chod Střední

Recept na domácí pizzu. Udělejte si ji sami doma za minimum peněz

Redakce

Redakce

Doba přípravy: 3 hod

Proč utrácet za donášku nebo mraženou pizzu, když se její těsto skládá jen z pár surovin, které vás dohromady nevyjdou ani na dvacet korun. Obložit ho pak stačí tím, co máte zrovna po ruce, nebo tím, co potřebujete nutně rychle spotřebovat.

Suroviny

1 porce

Na těsto

Postup přípravy

  1. Droždí rozdrobte a rozmíchejte se špetkou cukru ve vlažné vodě (stačí půl hrnku). Vyčkejte tak hodinu a nechte vzejít kvásek na teplém místě. 
  2. Pak smíchejte kvásek, lžíci soli a mouku se 3 lžícemi oleje, přilévejte vlažnou vodu a vytvářejte hnětením těsto. Mělo by být vláčné a nemělo by se trhat.
  3. Těsto pak nechte odležet hodinu až dvě v míse přikryté utěrkou. 
  4. Poté ho rozválejte na pomoučněné lince do kulatého tvaru. Tloušťka by měla být tak půl centimetru, aby se těsto dobře propeklo a zároveň nebylo příliš tenké. 
  5. Přeneste ho na plech, vytvarujte zvýšené okraje, přidejte další ingredience a pečte na 220 stupňů 15 až 20 minut.

A co na pizzu?

Jako podklad můžete dát rajský protlak, rajčatovou omáčku „ze skleničky“ nebo špenát. Dále můžete těsto poklást jakoukoli šunkou, salámem, rybím nebo kuřecím masem a různými druhy sýra. Ze zeleniny se nabízí samozřejmě rajčata, papriky, pórek, cibule, kukuřice, na slabá kolečka pokrájená cuketa a také můžete přidat žampiony, jakékoli konzervované luštěniny nebo ananas. Nakonec můžete na pizzu přidat také rozšlehané vejce a posypat kořením oregano.

 

Ohodnoťte tento recept:
3,7
Právě čtete

Recept na domácí pizzu. Udělejte si ji sami doma za minimum peněz