Menu
StudentMag
Studentské finance

Půjčky pro nezaměstnané. Kdo vám půjčí, když jste bez práce?

Pro člověka, který nemá téměř žádné úspory, je ztráta práce celkem pohroma. Určitým řešením je půjčit si. Jenže kde?

Dávky nemusí stačit

Vyhazov z práce není nikdy příjemnou věcí a dvojnásob to platí v případě, že žijete od výplaty k výplatě. V takovém případě stát vyplácí dávky v nezaměstnanosti, avšak ty jsou první dva měsíce pouze 65 % předchozího příjmu a postupně se snižují. Na důstojné živobytí to tak nemusí stačit.

Banky nezaměstnaným nepůjčí

Způsobem, jak se jako nezaměstnaný dostat k penězům, které pomohou přežít dočasný výpadek příjmu, jsou půjčky pro nezaměstnané. Bankovní společnosti lidem bez práce nepůjčí, požadují totiž po klientovi jistou bonitu, tedy schopnost splácet. Jinými slovy, doložení pravidelného příjmu.

Pokud tak nezaměstnaný nemá nějaký vedlejší příjem, například v podobě pronájmu z bytu, u bank má dveře zavřené. Může se však obrátit na nebankovní sektor.

Půjčky pro nezaměstnané ihned

Některé nebankovní společnosti poskytují půjčky pro nezaměstnané, které se řadí k tzv. rychlým půjčkám. V rámci nich vám tyto instituce bezodkladně půjčí až několik tisíc korun, aniž byste museli dokládat příjem. Kromě nezaměstnaných využívají tyto půjčky často rovněž maminky na mateřské dovolené, studenti či senioři.

Jakou půjčku zvolit?

Než půjdete žádat o půjčku, nejprve si ujasněte, kolik a na jak dlouho vlastně potřebujete, a dále prozkoumejte tržní nabídku. Na to už dneska potřebujete jenom internet. Pro nalezení nejvýhodnější nabídky v rámci vašich požadavků můžete použít srovnávač půjček na severu Úspory.cz, který najdete na adrese www.uspory.cz/pujcky.

Ve srovnávači si jednoduše navolíte vaše požadavky, jako je částka a splatnost půjčky, ale také zda například hledáte půjčku s možností odkladu splátek či potřebujete získat peníze on-line. Poté se vám zobrazí seznam nabídek konkrétních institucí. Pokud hledáte půjčky pro nezaměstnané, zaškrtněte položku bez doložení příjmu. Přes server Úspory.cz můžete o vybranou půjčku rovnou i zažádat.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

Půjčky pro nezaměstnané. Kdo vám půjčí, když jste bez práce?