Menu
StudentMag
Studium

Proč studenti opouští své obory?

V poslední době se mezi studenty ale také mezi čerstvými vysokoškolskými absolventy rozrůstá trend opouštět své obory a přijímat nabídky práce v rámci jiných zaměření. Na vině mohou být lukrativnější podmínky, ale také nespokojenost se studiem. Odpovědí by mohlo být profesně zaměřené studium MBA.

Přesuny na trhu práce

Bakaláři, magistři, ale také inženýři často po dokončení studií odcházejí hledat práci do nových oborů. V posledních letech se uvádí, že tato tendence se týká až dvou třetin z nich. Hlavními důvody zůstávají platové a zaměstnanecké podmínky, nevhodný výběr studia ale také nespokojenost s ním. Mnoho vysokoškoláků si již v rámci studií totiž stěžuje na příliš teoreticky zaměřenou náplň studií, která jim do budoucí profesní dráhy příliš nepomůže. Studentům chybí praxe a příklady z ní, ze kterých by se pak naučili jednat ve svých budoucích profesích a osvojili si reálné dovednosti. V rámci manažerských a business studií tak zbývají dvě možnosti – reforma školství nebo změna studijního programu.

Vhodná forma rekvalifikace

Odpovědí pro všechny, které láká změna oboru je vhodná rekvalifikace, díky níž mohou rychle a snadno dosáhnout kýžené změny. V rámci vyšších postů a manažersky zaměřených pozic se pak nabízí manažerské studium MBA, které poskytuje například European School of Business & Management SE (zkráceně ESBM). 95 % absolventů profesních programů na ESBM se shodlo, že jim studium otevřelo nové možnosti v oblasti seberealizace, v pracovním životě a podnikání.

MBA studium je velmi efektivní, protože je vysoce flexibilní, trvá pouhý jeden rok a je velmi prakticky zaměřené. Mimo nových znalostí a zkušeností jsou velkou přidanou hodnotou nově získané kontakty ať už v rámci studentů či lektorů. ESBM nabízí 22 specializací, ze kterých si snadno vybere každý zájemce – od MBA Managementu zdravotnictví, MBA Sportovního managementu, přes MBA Management obchodu, MBA Marketing a PR či MBA Manažerskou psychologii. Studium je tak ideální nadstavbou po ukončení vysoké školy, která absolventovi pomůže vystoupit z komfortní zóny a rozšířit si obzory za hranice svého zaměření do business sféry. Zároveň je MBA dobrou volbou pro všechny, kteří nejsou spokojení s formou vzdělávání na vysokých školách a chtějí se zaměřit více prakticky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč studenti opouští své obory?