Menu
StudentMag
Studentský život

Proč si koupit elektroskútr? Vyplatí se?

Přestěhovali jste se do velkého města, které se každý den mění v obrovskou jednolitou zácpu? Přemýšlíte o tom, jak se jí vyhnout a zároveň se rychle prokličkovat uličkami do práce nebo obchodu? Pak přišel čas na elektroskútr. Dopravní prostředek nenabízí pouze komfortní možnost pro pohyb mezi místy, ale také přitom plní ekologickou funkci.

Elektroskútr má mnoho využití. Jde prostě o vhodnou volbu pohybu po asfaltové vozovce, jak po městě, tak ve vesnici.

Důvody proč si koupit

Důvodů ke koupi jen hned několik. Díky tomu, že disponuje pohonem, který zajišťuje elektromotor, dá se velmi rychle a snadno dobít z jakékoliv zásuvky. Ať už to bude doma nebo v práci. Provoz tohoto dopravního prostředku není jen ekologický (na rozdíl od aut nevyfukuje toxické zplodiny do ovzduší), ale je také velmi tichý.

Další výhodou, kterou určitě oceníte, je lehká údržba a ještě snadnější obsluha. Na trhu se pohybuje spousta modelů, která má výbavu se spoustou příslušenství. Jako u všeho, čím více modelů, tím více variant, které mají různé výkony a designy. Někteří možná ještě polemizujete ohledně vlastnictví řidičského oprávnění. Ale je to opravdu zbytečné. Majitelem elektroskútru můžete být i tehdy, když řidičský průkaz nemáte.

Kategorie bez řidičského průkazu

Do této kategorie se řadí například i babeta, moped a pionýr. Podle zákonu je pořízení a řízení těchto modelů bez řidičského průkazu možný, protože disponují maximálním výkonem do 250 W a  jejich rychlost nepřesahuje 25 km / h a k tomu mají přídavné cyklo pedály. Díky těmto parametrům spadají do kategorie elektrokol, přitom mají veškerou výbavu klasických skútrů. Jde o vozítka, která nabízí zcela spolehlivý komfort, stejně jako levný provoz.

U elektroskútrů je velmi důležitá baterie, která musí zvládat vaše dojezdy a zároveň se rychle nabít. A hodí se v případech, kdy víte, že auto by bylo pro vaši cestu zbytečné. Když se chcete dostat na zahradu přes celé město, nebo jste zapomněli koupit mléko, to všechno jsou cesty, které jsou pro skútr jako dělané.

Až si úspěšně složíte zkoušky na řidičský průkaz, můžete se skupinou B ovládat i silnější stroje. Pro skútry jsou připravené i velmi šikovné pomůcky pro jízdu. Mezi ně patří i přídavný kufr, který se dá nainstalovat do zadní části. Uložíte si do něj potřebný nákup nebo další potřeby pro víkendovou návštěvu zahrady nebo chaty. Na běžnou cestu by vám měla stačit helma na kolo.

Pořád jste na vážkách? Tak čtěte dál!

Kromě toho, že byste udělali radost své rodině, ale také se připojíte k lidem, kteří se snaží chránit planetu. Teď tu nejde o ekology, kteří jen mluví, ale o lidi, které nevidíte, a opravdu se snaží snižovat dopady. Navíc, pokud jezdíte den co den do práce, určitě vás již dohnala uměle vytvořená ropná krize. Elektropohon se vám vyplatí, protože skútr si nabijete i v práci!

Nabití ze zásuvky se nedá úplně odhadnout, protože každý model má jinou dobu trvání, ale obecně se uvádí 4 – 8 hodin. Na servisní prohlídku uživatelé jezdí zhruba jednou ročně, ale když ji budete provádět častěji, nebude to ke škodě. Ovšem tady není potřeba měnit oleje, díky čemuž ušetříte značné peníze. Další peníze ušetříte hned při koupi, pokud se podíváte na srovnání cen produktů.

elektroskutr

Zdroj: Unsplash

Ovládání skútru

Pokud se bojíte dvoukolového vozítka, pak si buďte jistí, že začátky jsou těžké pro kohokoli. Ale skútry jsou dělány tak, aby jejich ovládání bylo lehké, pohyby velmi obratné a celé vozidlo snadno ovladatelné. Navíc s ním zaparkujete opravdu všude. Neustále vidíme, jak si někteří řidiči aut pohodlně stoupnou i přes dvě místa! No každopádně, jako jedinou nevýhodou mohou být nízká rychlost, která je pro spoustu rychlíků nežádoucí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč si koupit elektroskútr? Vyplatí se?