Menu
StudentMag
Studentský život

Proč používat Twitter? Vybrali jsme 6 argumentů, které vás přesvědčí

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

28. 5. 2014

Twitter už není žádná novinka. Tuto mikroblogovací sociální síť si uživatelé pochvalují především pro její jednoduchost, přehlednost a věcnost. I ti, kteří na něm účet nemají, už o Twitteru slyšeli. Víte, proč se vyplatí ho používat?

1. Dostanou se k vám veškeré aktualizace

Lajknete-li na Facebooku nějakou zajímavou stránku, z níž chcete dostávat aktualizace, rozhodně se vám na zdi nebude zobrazovat každý příspěvek. Všimli jste si toho? Na Twitteru se nemusíte bát, že by vám cokoli uniklo. Dostanou se k vám všechny příspěvky, o něž stojíte.

2. Twitter je inspirativní

Už nemusíte stalkovat facebookové profily lidí, které obdivujete, jen proto, že se stydíte si je přidat do přátel. Na Twitteru můžete sledovat kohokoli chcete. Přidejte si do svého follow listu inspirativní lidi: spisovatele, herce, filozofy. Všechny, které máte rádi a jejichž názory vás zajímají. Od toho Twitter je.

3. Obsah si volíte sami

Znáte to: vaši přátelé dávají na svou zeď blbosti, které vás vůbec nezajímají, ale je vám trapné si je jen kvůli tomu vymazat z přátel. Na Twitteru se podobné věci zdaleka tolik nehrotí. Sledovat si můžete koho chcete; jste králové svého účtu, ne jeho otroci.

4. Pracovní nabídky z první ruky

Nezřídka se stává, že firmy zveřejní odkazy na volná pracovní místa nejprve (nebo pouze) na Twitteru. Vy se tak snadno dostanete k nabídkám, které by vám jinak unikly.

5. Naučíte se úspornému vyjadřování

Na sepsání tweetu máte pouze 140 znaků. Oproti Facebooku je to dost malý rozsah na to, abyste v něm vyjádřili myšlenku. Musíte být jasní, struční a výstižní. A chcete-li získat hodně followerů, pak nejlépe i vtipní. Přesně v těchto dovednostech vás Twitter vycvičí jako nic jiného.

6. Staňte se mikroblogerem

Chcete se o své názory, příběhy ze života nebo zkušenosti podělit se světem, ale nebaví vás psát dlouhé slohy? Pak by se vám Twitter mohl líbit. Co vy víte – třeba se vaše tweety budou lidem tak líbit, že se jednou skutečně stanete malou internetovou celebritou srovnatelnou s těmi nejznámějšími českými blogery a blogerkami.

Máte už účet na Twitteru? My ano! Sledujte nás na adrese @studentmagcz, ať vám neunikne ani jeden tweet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč používat Twitter? Vybrali jsme 6 argumentů, které vás přesvědčí