Menu
StudentMag
Studentský život

8 tipů, co dělat, když je venku špatné počasí. Zažeňte nudu

Redakce

Redakce

2. 9. 2017

Špatné počasí se nemusí rovnat špatné náladě. A kromě toho, co je to špatné počasí? To je skoro filozofická otázka. Pro někoho je špatné počasí, když prší, pro jiného letní vedra, kdy je 35 stupňů ve stínu. Co dělat, když nastane takové počasí, které je pro vás tím špatným?

Uklízení a další nudné věci

Ven se nedá jít a ze sezení u počítače jste celí ztuhlí? Dejte se do úklidu. Vím, je to nuda, ale na druhou stranu je to spolehlivý žrout času a možná, že patříte k těm, kterým se společně s uklizeným domovem rozhostí i mír a klid v duši.

A navíc, přiznejme si to, času od času je úklid opravdu potřeba. Kromě klasického úklidu v podobě ometení prachu a pavučin si ukliďte i ve skříni nebo roztříďte své sbírky roztodivných věcí.

 

Tvořte

Jste kreativní? Zasedněte ke stolu a tvořte. Nemusíte být umělci, ale vystřihnout něco z papíru nebo slepit koláž dokáže opravdu každý, kdo má ruce. Ruční práce, jako je pletení, se začínají vracet do módy a až přijdete mezi své přátele ve vlastnoručně uštrikované šále, budete naprosto in a prudce originální.

Nákupy

Chrámy spotřeby mají otevřeno téměř vždy. Vyrazte „za pořádnou modlitbou“ a utrácejte těžce vydělané peníze. Jestli nejste shopingoví týpci, tak si vzpomeňte, že Vánoce klepou a buší na dveře a vy byste si mohli odbýt vánoční nákupy, které stejně tak jako tak absolvovat budete muset.

Pokud opravdu nakupování v obchodech nesnášíte, vytvořte si seznam a vše nakupte po internetu právě teď z pohodlí domova.

Tančete mezi kapkami deště

To, že prší, nemusí znamenat, že musíte sedět doma. Zkuste si zatančit v kapkách deště. Pusťte si k tomu do sluchátek nějakou tematickou hudbu v podobě Zpívání v dešti a křepčete v gumácích a pláštěnce.

Muzea a galerie

Nemusíte být znalec umění či historie; i tak zajděte do muzea či galerie. Mnohé expozice bývají pojaty interaktivně, tak se nebojte, že budete jen popocházet od vitríny k vitríně a bezmyšlenkovitě koukat na obrazy. Kvalitně provedená výstava vás vtáhne víc, než si myslíte.

Uvařte si

Využijte času stráveného k tomu, že si zkusíte uvařit nějakou delikatesu. Vynechejte oběd v podobě párků s rohlíkem a pusťtě se do zapékaných lasagní nebo klasických českých omáček a knedlíků.

TIP: Vyrobte si pikantní mexické rolky nebo vyzkoušejte domácí čokoládová lízátka podle našeho receptu.

Uspořádejte tematický večírek

Nechcete být doma sami, ale do města vás v tomhle počasí prostě nedostanou? Svolejte své přátelé a uspořádejte si tematický večírek například v duchu Japonska. Pojídejte suši, popíjejte saké, jezte hůlkami, zapalte lampiony, obklopte se knihami od Haruki Murakamiho, pište haiku a vytvořte si kimono třeba ze závěsu. Uvidíte, že o zábavu bude postaráno.

Nevylézejte z postele

Opravdu se vám při špatném počasí nechce vůbec nic? Zůstaňte v posteli a nevylézejte. Prostě se jen tak povalujte, lenošte a odpočívejte.

Jestli i přes naše rady vyrazíte vstříc nepřízní počasí a osudu, tak nezapomeňte na rčení, že: Není špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

8 tipů, co dělat, když je venku špatné počasí. Zažeňte nudu