Menu
StudentMag
Studentský život

Přenosný internet vs. mobilní hotspot

V dnešní době jsme všichni závislí na internetovém připojení. To potřebujeme k práci, zábavě, ale i k vyhledávání spojů na cestě do práce nebo třeba k plánování tras na dovolené. Kdy se vyplatí zapnout hotspot a kdy využít přenosný internet?

Připojení k internetu mimo domov

V dnešním světě je již normální, že chcete mít přístup k internetu, ať už se nacházíte kdekoliv. K tomu vám stačí telefon s mobilními daty nebo Wi-Fi připojení například v kavárně. Co ale dělat, když se z bezpečnostních důvodů nechcete připojovat na nezabezpečenou veřejnou síť nebo máte tarif s omezenými daty, který z finančních důvodů nechcete přesáhnout? Možná přišel čas pořídit si internet do zásuvky, na který se připojíte i mimo domov, a to například v karavanu, hotelu či na lodi (zkrátka všude tam, kde je zásuvka).

Mobilní data a hotspot

Využití mobilních dat představuje velmi jednoduchý způsob, jak se připojit k internetu. Nepotřebujete žádné speciální kabely a na internet se dostanete i z notebooku, když se připojíte přes hotspot. Nevýhodou je, že Wi-Fi antény v telefonech jsou velmi malé, poskytují omezený dosah a dobře fungují pouze v určitých oblastech, kde je silné pokrytí. Přes mobilní hotspot se ani nedoporučuje vykonávat náročné úlohy, kapacita baterie telefonu se pak rychle vybíjí a snižuje se i její kondice.

●      Jak funguje mobilní hotspot?

  • Telefon přijímá data z věže vysílající mobilní signál. Hotspot tato data použije k nastavení internetového signálu, který posílá dál.

Přenosný mobilní internet

Přenosný internet je zařízení, které umožňuje vytvořit pevnou Wi-Fi síť, ať jste kdekoliv (pokud tam router dokáže zachytit mobilní signál). Přenosný internet lze používat doma, na cestách, a to i v zahraničí. Zapojíte ho do běžné elektrické zásuvky nebo do 12voltové zásuvky v autě, v obytném automobilu i na lodi. Přenosný internet je vybaven ethernetovými porty pro připojení dalšího zařízení, které vyžaduje silnější signál.

●      Jak funguje přenosný internet?

  • Přenosný internet přijímá data z věže vysílající mobilní signál., která využije k nastavení a konfiguraci připojení k signálu Wi-Fi. Pro přístup k Wi-Fi vyberete účet a připojíte se zadáním hesla, které obdržíte od poskytovatele.
Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přenosný internet vs. mobilní hotspot