Menu
StudentMag
Studentský život

Přehnali jste to na party? Známe 6 tipů, jak se zbavit kocoviny

Redakce

Redakce

17. 7. 2019

Je začátek školního roku a všichni se pomalu začínáme vracet do různých vzdělávacích zařízení. Potkáváme své nové spolužáky, anebo se po prázdninách vítáme s těmi starými. Pořádá se nespočet studentských akcí, party a seznamováků.

Všechny tyto akce určitě stojí za to, jenže co dělat, když jsme to trochu přehnali s alkoholem a ráno hned po probuzení přichází nepříjemná bolest hlavy a máme žaludek jako na vodě? Čtěte dál, ať už máte zrovna kocovinu, nebo jen dbáte na prevenci, zde je několik metod, které vám snad uleví.

Vyspěte se z toho

Když máte to štěstí a ráno nemusíte do školy nebo nemáte jiné povinnosti, zkuste celou nevolnost prostě a jednoduše zaspat. Spánek regeneruje vaše tělo, a tak nebudete o bolesti hlavy a celého těla ani moc vědět.

Neležte

Jakmile se ovšem probudíte, nesetrvávejte v posteli s šátkem na hlavě, kýblem vedle postele a smutným výrazem ve tváři. Jděte raději něco dělat. Zbytkový alkohol se musí odbourat, to se dělá nejlépe při pohybu. Takže vymyslete nějakou jednoduchou činnost a hurá do toho. Nejnovější výzkumy dokonce ukazují, že nejlepší na kocovinu je chůze s výskoky.

Dejte si něco sladkého

Cukr vám takzvaně uklidní játra, což by mohlo výrazně pomoct vašemu žaludku, který se nápadně podobá lehké pramici na rozbouřeném moři. Navíc dávat si sladkosti jako medicínu, kdo z nás si to někdy nepřál?

Vitamin C

Cokoliv s vitaminem C vám pomůže zbavit se kocoviny. Ať už jsou to pouhé citrony, pomeranče, citronová limonáda nebo šumák s vitaminem C. Nacpěte do sebe všechno.

Pozor na ibalgin

Jasně, když už ta bolest hlavy prostě nejde vydržet, je to asi to nejlepší řešení. Dejte si ale pozor, abyste si ho nebrali pokaždé, když vás něco jen trošku zabolí. Ibalgin totiž neuvěřitelně ničí játra. A pokud ho berete na alkohol, tak hodně štěstí.

Tip pro silné žaludky

Tradiční studentské mudrosloví praví, že čím sis to způsobil, tím to máš vyhnat. Takže pokud je vám třeba teď špatně z rumu, dejte si panáka a čekejte, co se bude dít. Nutno dodat, že tato metoda je velmi razantní a má spoustu výjimek, jež potvrzují pravidlo.

Snad se nám tedy trochu podařilo vám pomoci přenést se přes krušný začátek studentského roku. Určitě stojí některá z metod za vyzkoušení. A když potřebujete rychle postavit na nohy, můžete zkusit třeba všechny.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Přehnali jste to na party? Známe 6 tipů, jak se zbavit kocoviny