Menu
StudentMag
Studium

Přečtěte si 4 způsoby, jak se učit cizí jazyk. Lektora nepotřebujete

Redakce

Redakce

7. 10. 2013

V dnešní době je důležité umět minimálně jeden cizí jazyk. Přidáte-li k němu i druhý, pro zaměstnavatele budete skoro bohové –  leckdo neumí ani ten svůj rodný. Podívejte se, jak se cizí jazyky učit efektivněji.

Přinášíme vám čtyři způsoby. Aby však fungovaly, musí mít dotyčný člověk vůli a chuť se učit. To je jádro úspěchu.

Skype

Nemáte čas na to, abyste se trmáceli do neznámých končin města za nějakým vyučujícím? Zkuste časově méně náročnou variantu – doučování přes Skype. Potřebujete k tomu jen vlastní notebook nebo počítač a ochotného a technicky zdatného lektora. Nevýhodou však mohou být možné technické problémy.

Face to face

Asi nejvyužívanější možnost: sejdete se s lektorem tváří v tvář a budete se učit. Ne vždy ale nutně potřebujete zkušeného lektora. Levnější a mnohdy i neméně kvalitní práci odvede i šikovný vysokoškolský student daného jazyka; zvláště pokud se chcete pouze rozmluvit a stačily by vám jen hodiny konverzace v cizím jazyce.

Rodilý mluvčí

Pokud se člověk chce naučit cizí jazyk co nejlépe a neopouštět přitom svou rodnou kotlinu, tak je nejlepší tento způsob. Na vysokých školách můžete potkat Erasmus studenty: Němce, Brita, či jiné národnosti a s chutí si popovídat. Nevýhodou je, pokud neovládáte jazyk trochu lépe, jejich rychlá mluva a polykání slov.

Cesta do zahraničí

Nejrychlejší způsob, jak se naučit cizí jazyk. V cizině, cestujete-li sám, vás neustálá přítomnost cizího jazyka donutí ho aktivně používat a za půl roku se člověk může změnit z jazykového analfabeta na (skoro) tlumočníka. Pro introvertní povahy je však odloučení od rodiny poněkud svazující.

Máte i vy nějaké tipy, jak se co nejrychleji naučit cizí řeč?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přečtěte si 4 způsoby, jak se učit cizí jazyk. Lektora nepotřebujete