Menu
StudentMag
Studentský život

Pražské hudební festivaly se blíží. Kde mají studenti vstup zdarma?

Redakce

Redakce

15. 3. 2013

S příchodem jara začíná období oblíbených studentských festivalů. V Praze se jich bude konat hned několik. Na jaké hudební festivaly se můžete těšit a kolik zaplatíte za vstup? Připravili jsme pro vás pár tipů.

Student Fest

Letošnímu ročníku Student Festu patří datum 27. března 2013. Na kapely, které budou brzy zveřejněny na oficiálních stránkách Student Festu, se můžete zajít podívat do podzemí našeho hlavního města. Koncerty se budou konat v klubech Vagon, Rock Café, Popocafepetl, K4 a Chapeau Rouge.

Student Fest začíná v 17:30, studenti mají vstupné za 150 korun, ostatní za 250.

SHOW neboli Silicon Hill Open Wednesday

Pátý ročník tohoto studenstkého festivalu se uskuteční 24. dubna 2013 od 15:00. Vícežánrový koncert s doprovodným programem se bude konat v areálu strahovských kolejí. Projekt je určen především začínajícím kapelám ze Strahova, které se zde představí jako účinkující.

Z doprovodného programu se můžete těšit například na zápasy v bahně. Vstup na tuto akci je zdarma.

Pražský Majáles

Devátý ročník oblíbeného studentského festivalu se uskuteční 30. dubna 2013 v pražské Stromovce. Představí se například kapely Kryštof, Chinaski, Mig 21, Iné Kafé, Tomáš Klus, Mandrage, Monkey Business, Wohnout, Vypsaná Fixa, Sto zvířat, Michal Hrůza, UDG, PSH, Sunshine nebo Xindl X.

Samotnému festivalu bude předcházet majálesový průvod, který začne v 11:30 ve Vodičkově ulici, vychází ve 12:00 a pokračuje do Stromovky, kde ve 13:30 začíná oficiální program Majálesu.

Jako doprovodný program nebude chybět tradiční volba krále Majálesu, Studentský jarmark či různé workshopy.

Jak je to se vstupenkami? Do 19. dubna vás vstupenka vyjde na 380 korun, musíte se ale zaregistrovat do klubu. Výhodou je, že na místě akce dostanete pivo zdarma. Pro nečleny stojí vstup do 19. dubna 399 korun, od 20. dubna 499 korun (bez piva zdarma). Na místě se vstupenky prodávat nebudou!

Mezi bloky

„Od studentů pro studenty“ je motto studentského open air festivalu Mezi bloky. Letošní ročník se bude konat 15. května 2013 přímo na studentských kolejích ČVUT v Podolí. Z kapel se představí Toxique a 100°C. Pořadatelé prý line-up co nejdříve doplní, slibují ale žánrově zajímavý program, jenž bude proložen soutěžemi o hodnotné ceny a pestrým doprovodným programem. Těšit se můžete na facepainting, stolní fotbálek nebo skákací boty. Vstup na akci je zdarma.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách festivalů: Student Fest, SHOW neboli Silicon Hill Open Wednesday, Pražský Majáles a Mezi bloky.

Zúčastnili jste se dříve nějakého z uvedených festivalů? Jak se vám líbil? 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Pražské hudební festivaly se blíží. Kde mají studenti vstup zdarma?