Menu
StudentMag
Studentský život

Pozdní dovolená? Na těchto místech si ji opravdu užijete!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

18. 11. 2022

Že už jste letos prošvihli možnost užít si dovolenou v teple? Ale kdeže! Odletět z chladné a pošmourné střední Evropy vstříc slunečním paprskům můžete i na podzim a v zimě. Jen je třeba důkladně vybírat, kam se vydáte. Na následujících řádcích přinášíme čtyři tipy na nevšední místa, kde se opálíte i v listopadu nebo v prosinci.

Kuba

A vydejme se rovnou hezky daleko. Hlavní město Kuby Havana je od Prahy vzdálené asi osm a půl tisíce kilometrů. Nebojte se ale, že by vás cesta sem zruinovala. Díky srovnávačům letenek můžete hodně ušetřit. Hledáte-li na internetu místo, kde seženete levné letenky – eSky.cz je jasná volba. A i jinak je Kuba velmi levnou turistickou lokalitou.

Ale kvůli čemu sem vlastně letět? Pokud by vám nestačily nekonečné pláže a blankytné Karibské moře, Kuba toho dokáže nabídnout mnohem více. Už zdejší atmosféra je neopakovatelná. Pohoda kombinovaná se zašlou koloniální architekturou a pravými starými americkými bouráky je něco, co můžete zažít jen tady.

Pokud chcete znát ta nejzajímavější města Kuby, začněte hned v tom hlavním. Havaně se říká Paříž Karibiku a v jejích ulicích brzy pochopíte proč. Oproti severu Francie je tu ale kolem 22°C i v zimě. Nezůstávejte ale jen v Havaně. Malebné městečko Trinidad, plné barevných romantických uliček, rodiště Che Guevary Santa Clara s jeho monumentálním pomníkem nebo proslulé letovisko Varadero s asi nejkrásnějšími plážemi na celém ostrově určitě stojí za návštěvu.

Madeira

Co by to bylo za výčet lokalit pro pozdní dovolenou, kdyby v něm chyběl ostrov resp. souostroví věčného jara. Portugalská autonomní oblast leží pár set kilometrů severně od Kanárských ostrovů. Příroda i turisté tu využívají unikátních podnebných podmínek. A to platí i o místní révě. Madeirské víno patří k nejvyhlášenějším na světě a tady si ho budete moci dopřávat plnými doušky.

Madeira ale nadchne nejen milovníky vína. Hlavní město Funchal potěší svou koloniální atmosférou. Barevné domy jako vystřižené ze sto let starého prospektu a nad nimi se tyčí hory pokryté lesy, palmami a opunciemi. Právě z těchto míst jsou na Funchal ty nejkrásnější výhledy.

Pokud je ale řeč o výhledech a Madeiře, nesmí vám uniknout vyhlídka Cabo Girão. Pokochat se pohledem z 12. nejvyššího útesu světa prostě stojí za to! Ještě výše se pak budete muset vydat, pokud budete chtít zdolat zdejší nejvyšší hory. Pico Ruivo nebo Pico de Ariero s vrcholky v nadmořské výšce přes 1800 metrů jsou dominantami absolutně impozantní krajiny. Letenky sem přitom nemusí vyjít nijak draho. Opět pomůže kvalitní srovnávač letenek. Zadáte-li heslo madeira let – eSky.cz vám je nabídne za opravdu slušné ceny.

Kapverdy

Zůstaňme ještě v Atlantiku, ale posuňme se kousek jižněji. Pár set kilometrů od nejzápadnějšího bodu africké pevniny najdete souostroví Kapverdy, které je nejen na podzim a v zimě opravdovým cestovatelským rájem. A v tomto období dvojnásob. Občasné letní třicítky jsou ty tam a na turisty tu čeká příjemných 22°C. A rozhodně nejen to.

I tady můžete nasát opravdovou koloniální atmosféru. Nejen hlavní město Mindelo si vzali do parády portugalští dobyvatelé a je to na něm znát. Kapverdy jsou ale spíše Mekkou všech milovníků vodních sportů. Zejména ostrov Sal proslul skvělými podmínkami pro surfing a windsurfing. Místní největší středisko Santa Maria dokonce leží jen 20 minut jízdy od mezinárodního letiště.

Naopak nejvýchodnější ostrov Boa Vista láká všechny, kdo si chtějí užít klidu a samoty. A mimo sezónu to platí tím více. Mezi nekonečnými plážemi dominují Praia de Chaves a Santa Monica. První je známá díky písečným dunám, na druhé zaplesá srdce všech milovníků zvířat. Tolik mořských ptáků a vodních želv spatříte málokde. A na volném moři jen kousek od pobřeží můžete narazit na velryby. Napadá vás lepší místo, kde si odpočinout od hektického a pošmourného středoevropského podzimního a zimního období?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pozdní dovolená? Na těchto místech si ji opravdu užijete!