Menu
StudentMag
Studentské finance

Pojištění odpovědnosti: K čemu vám bude?

Pojištění odpovědnosti je součástí mnoha pojišťovacích balíčků, ale vyplatí si jej sjednat i samostatně.

Hodí se při všemožných situacích, kdy způsobíte zdravotní nebo majetkovou či nemajetkovou újmu někomu jinému. K čemu může ochrana pojistkou být a při jakých životních momentech vám ušetří pěknou řádku peněz?

V jakých situacích zaplatí za újmu pojišťovna?

Dostali jste se někdy do situace, kdy jste neopatrností někomu omylem ublížili? Praktické pojištění odpovědnosti se vztahuje na mnoho situací, které se mohou snadno stát i vám. Celkem běžně se totiž přihodí, že:

  • poničíte během studentské praxe školní přístroj,
  • roztrhnete půjčené plesové šaty,
  • při lyžování srazíte někoho na sjezdovce,
  • omylem vytopíte souseda,
  • rozbijete v drogerii drahý parfém,
  • způsobíte nehodu při jízdě na kole,
  • rozbijete okno během fotbalu
  • nebo zlomíte půjčenou tenisovou raketu.

Vztahuje se i na mazlíčky

Vaše pojistka platí i pro domácí mazlíčky – překousnutý kabel, shozená televize nebo pokousání cizí osoby jsou nepříjemné momenty, které se ale mohou přihodit komukoli. V případě, že jste chráněni pojištěním odpovědnosti, zaplatí pojišťovna veškeré veterinární i lékařské výlohy.

Pojistka se vyplatí

Pojištění odpovědnosti stojí od pár stokorun ročně, ale ušetřit vám může miliony. Vybrat si můžete podle různé výšky limitů plnění. Sami se tak rozhodnete, jestli budete chráněni do výšky škody 1 nebo až 50 milionů Kč – vyšší limit se vyplatí v případě, že někomu způsobíte újmu na zdraví. Zraněná osoba po vás může požadovat doplacení platu při nemocenské nebo finanční náhradu nákladů za léčení. A při náročnější léčbě to budete sami z našetřených peněz jen těžko dávat dohromady.

Hodí se při dovolené nebo stáži v Evropě

Ochrana pojistkou navíc platí po celé Evropě, takže si nemusíte dělat přehnané obavy ani během cestování. Na dovolené mají lidé tendence být méně obezřetní a užívají si zábavu i za cenu možných rizik. Občas se „podaří“ i neúmyslně poničit vybavení hotelu. Během takových chvil budete rádi, že za vás škody zaplatí pojišťovna v rámci pojištění.

Výhoda pro každého

Pojištění odpovědnosti se vyplatí všem. Přivodit zdravotní nebo majetkovou újmu jiné osobě je otázkou vteřiny a může se to stát každému z nás. Proto se raději před podobnými případy chraňte nejen vlastní opatrností, ale i s pomocí pojišťovny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pojištění odpovědnosti: K čemu vám bude?