Menu
StudentMag
Studentské finance

Podívejte se na 5 tipů, jak ušetřit peníze. Někdy stačí se předopít

Redakce

Redakce

24. 4. 2013

Dostatek financí je stav, kterým většina studentstva rozhodně netrpí. Co můžete udělat pro to, abyste se vyhnuli průvanu v peněžence? Přinášíme několik tipů, jak co nejlépe vycházet s penězi během studií.

1. Stanovte si pevný rozpočet

Přinutí vás to lépe promýšlet a plánovat své výdaje. Také si zlepšíte svůj přehled o finanční náročnosti vašeho konkrétního způsobu života. Nenoste s sebou více peněz, než je opravdu nutné. Tohle platí především pro různé víkendové akce. Díky střízlivějšímu rozpočtu na tom budete druhý den ráno lépe jak vy, tak vaše peněženka. Takže dvojnásobná výhra. Občas není na škodu trochu se předopít a na akci pak již tolik neutrácet za lehce předražené nápoje.

2. Pokud je to možné, choďte pěšky

Jestli často cestujete MHD třeba jen několik málo minut, zkuste se po dané trase začít přemisťovat prostřednictvím vlastních končetin. Nadýcháte se čerstvého vzduchu (čtenáři z Moravskoslezského kraje jistě prominou), zlepšíte si fyzičku a také ušetříte za lístky na MHD.

3. Nakupujte rozumně

Zamyslete se, jak často si opravdu potřebujete koupit něco nového. Zkuste omezit zbytečné výdaje za módní kratochvíle, vaše peněženka to jistě ocení. Pokud to nevydržíte, počkejte aspoň na sezónní slevy, v rámci nichž můžete danou věc pořídit levněji. Trocha trpělivosti se vyplatí.

4. Berte si s sebou vlastní láhev s vodou

Není nutné kupovat každý den novou PET lahev s pitím. Utrácíte za ni peníze, navíc je to zbytečné plýtvání plastem.

5. Připravujte si vlastní obědy

Pokud máte alespoň trochu času a trpělivosti, připravte si doma vlastní oběd. Na rozdíl od stravování ve školních jídelnách (které se ne vždy vyznačují kvalitou) si sami můžete rozhodnout o podobě a chuti vašeho jídla, navíc i trochu ušetříte. A to se vyplatí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podívejte se na 5 tipů, jak ušetřit peníze. Někdy stačí se předopít