Menu
StudentMag
Studentský život

Pistole jako součást nutné výbavy

Hodiny strávené nad lepením a skládáním modelů se nedají odpárat. Modeláři vědí, že tenhle koníček se nedá jen tak odfláknout.

K tomu, abychom začali se skládáním a lepením plastikových modelů, potřebujeme jen stůl, pohodlnou židli, dostatek světla – ať už denního, ale i dobré osvětlení večer, vytipovaný plastikový model ke složení (nejlépe bude, začnete-li podle stupně náročnosti od nejjednoduššího), airbrush potřeby, barvy a hlavně nadšení. Velkým pomocníkem může být i vybavená dílna. Nejen pro tu lze využít stavební spoření pro studenty.

Plastikové modely

Je jasné, že k praktikování lepení plastikových modelů, dochází v okamžiku, kdy s nadšením okukujete fotky a hltáte informace o technických specifikacích určitého auta, letadla nebo jste dočetli knihu o leteckých bitvách v první nebo druhé světové válce. Vášeň a chuť studovat vozidla či letadla se může přetavit do vášně a chuti skládat modely.

Příslušenství

Když se stanete v lepení a skládání plastikových modelů profesionál, neměla by vám žádná z následujících potřeb chybět. Základem je mít brousítka, lepidla a tmely, nikdy nelepte plastikové modely lepidlem, které běžně používáte doma. Dále patina a washe, které jsou nutné pro realistickou patinu modelů. Neobejdete se ani bez ředidel a speciálních roztoků jako je podkladová barva, která je podstatná při zbrušování a po zatmelování spár nebo třeba speciální přípravek pro čištění štětců.

Stříkací pistole

Takzvané airbrush potřeby jsou základem pro dokonale reálné auto nebo letadlo, proto bychom měli výběru kvalitní airbrush sady věnovat velkou pozornost. Stříkací pistole se dá nazvat větším výdajem při nákupu příslušenství pro lepení, ale zaručeně oceníte její kvalitu nástřiku, kterou je na modelu letadla v měřítku 1:144 vidět…

Skládání a lepení plastikových modelů je koníček, při kterém se nedá spěchat, určitě tedy není pro ty, kteří jak říká lidové rčení „spíchnou všechno horkou jehlou“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pistole jako součást nutné výbavy