Menu
StudentMag
Studium

On už je doktor? Známe 8 věcí, kterými spolehlivě naštvete zkoušejícího

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

2. 1. 2015

Už to máme zase za pár. Prázdniny pomalu, ale jistě končí a většinu z nás po nich čeká zkouškové. Jak zaručeně naštvat profesora/doktora/magistra a tak dál u zkoušky? Ať už chtě nebo nechtě? Máme pro vás 8 stoprocentně účinných tipů.

Kdo to je..?

Na přednášky jste nechodili, a nemáte tím pádem tušení, za kým na zkoušku jdete. Vy jste ho/ji nikdy neviděli, stejně tak jako on/ona vás.

Jméno a titul

Když se už rozhodnete, že na tu zkoušku zajdete, tak se připravte. A pokud se tam jdete jen tak kouknout, jak to chodí, tak si aspoň na dveřích zjistěte, za kým jdete. Doktor se nerad vrací do let magisterských.

Nejste na zkoušku řádně zapsaní

Ráno jste vstali a řekli si, že to jenom zkusíte. Zapsaní stejně nejste tak vo co de? Jde o hodně, radši to ani nezkoušejte, teda pokud to chcete přežít.

Index

Zkoušku jste úspěšně zvládli, panuje příjemná atmosféra. Do chvíle, než zkoušející otevře váš index, ve kterém je jedno velké nic… A jak má podle vás vědět, kam to zapsat?

 Telefon

„Kdo by mi asi tak volal v osm ráno.“ A na drátě naspeedovaná maminka hořící zvědavostí, jak jste teda dopadli.

Kdo pozdě chodí…

Nastavený jeden telefon a druhý telefon. A stejně to nestačilo. Ale přijít pozdě se nevyplácí. Zkoušky, teda vlastně zkoušející, nepočká.

Ten výraz

Jak jste už jistě zjistili, pro každého učitele je jeho předmět ten nejdůležitější na světě. Proto si dávejte pozor na neverbální komunikaci. Mnohdy se z ní dá vyčíst, co si myslíte…

Jména a termíny

Při učení jste se jména učili tak, jak jste je viděli napsané? A teď to tak zkoušíte na vyučujícího? Ha…

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

On už je doktor? Známe 8 věcí, kterými spolehlivě naštvete zkoušejícího