×
StudentMag

Olympijské hry v Soči: hokejové dresy byly představeny. Podívejte se

Takto vypadaly kostky ledu z dálky, FOTO: Pavel Barnet

Zimní olympijské hry se blíží a všichni se těšíme. Budeme přilepeni u televize nebo notebooku a fandit, den co den sledovat úspěchy našich sportovců. Zvláště pak hokejistů. Rusko bude na domácí půdě, takže to bude pořádný souboj.

V čem naše hokejisty uvidíme hrát?

Mají dresy jako obvykle od značky Nike. Na ně jste se mohli jít podívat přímo do centra Prahy, na Václavské náměstí. Šest dresů tam bylo k vidění od pondělí 18. ledna až do soboty dvacátého. Byly vystaveny vedle sebe přesně tak, jak hráči budou stát, až bude hrát hymna. Snad bude hrát nám, jako vítězům.

Dresy jsou zmraženy v ledových kvádrech. Bylo použito speciální osvětlení připomínající tlukot srdce a reaguje i na zvuky okolí. Dokonce jste mohli vyjádřit podporu a svou národní hrdost přes mobilní aplikaci. Nejlepší vzkazy se pak zobrazily na obrazovce, hned vedle samotné instalace.

Jak dresy vypadají?

Hráči budou na led nastupovat v dresu, který nese podobu státní vlajky s na hrudi umístěným státním znakem. A to nejen proto, že patříme mezi nejlepší hokejové týmy světa a aby nás bylo i z dálky poznat, ale hlavně tím budeme moci dostatečně projevit národní hrdost.

Technologie podobná sci-fi

No dobře, tak úplně ne, ale daleko k tomu nemají. Designéři z Nike si dali opravdu záležet. Použili nejmodernější technologie, čímž dosáhli lehkého a prodyšného dresu, přizpůsobujícího se pohybu sportovce. Při výrobě byly omezeny švy, čímž je hmotnost nižší, a zlepšila se i jejich pevnost. Hokejistům poskytuje komfort speciální odvětrávání po stranách  a tvarované rukávy jim umožňují větší pohyb. Dres také aktivně reguluje tělesnou teplotu hráčů a zaručuje odvod vlhkosti pomocí technologie Nike-Dri-FIT.

Ekologie až na druhém místě

Na prvním je samozřejmě pohodlí hráčů, ale na šetrnost výroby se nezapomnělo. Na jeden dres bylo použito sedmnáct PET lahví. Spotřeba energie se snížila o 30 % a ročně se takto využije až 100 milionů PET lahví, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně.

Repliky dresů lze sehnat na těchto adresách:

  • Nike Prague, Na Příkopě 22, Praha 1,
  • A3 Sport, pasáž Rokoko, Václavské náměstí 38, Praha 1.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..