Menu
StudentMag
Studentský život

Obličej zářící zdravím a krásou: proč je noční krém nezbytný v péči o pleť?

Každý, kdo věnuje pozornost důkladné péči o pleť ví, že rozlišujeme denní a noční pleťové krémy.

Často si však spotřebitelé nekupují oba druhy krémů, ale spokojí se pouze s jedním z nich, což není dobrý nápad. Jedná se o dva zásadně odlišné produkty, z nichž každý má speciální složení, které poskytuje svůj jedinečný účinek.

Široký sortiment nejlepších krémů na obličej známých značek jako jsou La Roche-Posay, Neutrogena, Clinique atd. najdete na webových stránkách MAKEUP.

Takové základní úkoly, jako je hydratace a výživa pleti, plní denní i noční kvalitní krém na obličej. Denní péče je však zaměřena především na ochranu pleti (před sluncem, před okolním prostředím), zmatnění a zachování dobrého vzhledu pleti po celý den. V noci, když spíme, probíhají v našem těle regenerační procesy – pokožka se obnovuje a regeneruje. Proto ti lidé, kteří špatně nebo málo spí, stárnou mnohem dříve a jejich pleť vypadá hůř. Úkolem nočního krému je nejen doplnit zásoby vlhkosti a živin, ale také posílit přirozené regenerační procesy v pleti, které jsou zodpovědné za energický a svěží vzhled ráno a udržení mládí. Noční krémy také často obsahují složky, které se nekamarádí se sluncem, ale v noci fungují perfektně.

Přípravek, který dělá zázraky, zatímco spíte, vám připadá jako vzdálený sen. Ale kvalitní krém na obličej speciálně navržený pro noční dobu ve skutečnosti dokáže zlepšit celkový vzhled pleti, zachovat pružnost a dodat svěžest.

Jaký noční krém je vhodný pro váš typ pleti?

Při výběru nočního krému se stejně jako při výběru denního vyplatí spoléhat na typ pleti, její stav, věk, problémy a úkoly, které je potřeba řešit.

Pro suchou pleť je vhodnější zvolit ty nejlepší krémy s hustou a bohatou texturou, které nasytí pleť vlhkostí a lipidy zároveň vytvoří ochrannou bariéru, která zabraňuje vysoušení.

Pro mastnou a smíšenou pleť by nejlepší možností byl krém s lehkou texturou, složkami regulujícími sekreci kožního mazu a také komponenty, které mají protizánětlivý účinek.

Pro problematickou pleť se nejlépe hodí nemastné krémy se složkami, které jsou zaměřeny na boj s nedokonalostmi.

Pro zralou pleť je lepší volit krémy s bohatým vyživujícím složením a také složky proti stárnutí, které stimulují obnovu buněk a podporují tvorbu kolagenu a elastinu.

Hlavní složky nejlepších nočních krémů na pleť:

 • Oleje s polynenasycenými mastnými kyselinami.
 • Antioxidanty;
 • Kyselina hyaluronová;
 • Koenzym Q10;
 • Organické kyseliny;
 • Ceramidy;
 • Fosfolipidy;
 • Minerály.

Neutrogena Bright Boost Night Cream

Přirozený proces obnovy pokožky se s věkem zpomaluje. Výsledkem je unavená pleť, zbavená své dřívější mladistvé záře. Naštěstí existují produkty, které pomáhají v boji s těmito nepříjemnými příznaky. Jedním z nich je noční krém Neutrogena Bright Boost, který funguje, zatímco spíte.

Kvalitní inovativní krém na obličej obsahuje:

 • neoglukosamin, který hydratuje a dodává pleti jas, urychluje přirozený proces obnovy buněk,
 • vitamíny C a E pro ochranu pokožky před nepříznivými vnějšími faktory, které zároveň pomáhají udržovat zdravý vzhled a tón pleti,
 • kyseliny PHA a AHA jemně exfoliují pokožku, rozjasňují pleť a také posilují ochrannou bariéru, zabraňují prvním známkám stárnutí.

L’Oreal Paris Revitalift Filler Hyaluronic Acid Night Cream

Noční krém s intenzivním vyplňujícím efektem díky vysoké koncentraci hydratačních složek obnovuje pleť přes noc, činí ji pevnější a hladší. V podstatě je to způsobeno přítomností kyseliny hyaluronové, která zadržuje vlhkost v pokožce. Aktivní komponenty vyplňují drobné linky a vrásky a omlazuje pleť. Vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé. Právě díky tomuto nejlepšímu krému na obličej od L’Oreal zůstane vaše pleť hydratovaná po dobu nejméně 48 hodin.

Vichy Neovadiol Redensifying Revitalizing Night Cream

Jde o noční kúru speciálně vytvořenou pro ženy v menopauze. Během menopauzy se známky stárnutí stávají viditelnější, pokožka ztrácí pevnost a objevují se vrásky. Navíc se často vyskytují návaly horka. Proto se Neovadiol Redensifying Revitalizing Night Cream zaměřuje na působení proti těmto faktorům. Kyselina hyaluronová ve složení zajišťuje hloubkovou hydrataci pleti, vyhlazení vrásek a zlepšení elasticity, zároveň kombinace dalších aktivních látek pomáhá zabránit ztrátě pevnosti a elasticity. Složky Proxylane a Cassia Extract pomáhají neutralizovat následky hormonálních výkyvů a zanechávají vaši pleť hladší, pevnější a celkově mladší. V neposlední řadě tento kvalitní krém na obličej poskytuje příjemný chladivý efekt a a podporuje klidný spánek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Obličej zářící zdravím a krásou: proč je noční krém nezbytný v péči o pleť?