Menu
StudentMag
Studium

Nudíte se na přednášce? Přinášíme 9 užitečných tipů, jak se zabavit

Vážíme si toho, že můžeme studovat a denně se dozvídat nové věci. Jenže někdy holt nejsme s to udržet pozornost. Také vás některé přednášky k smrti nudí? Přinášíme tipy, jak se během nich zabavit.

1. Naobědvejte se

Na oběd ve svém prudce nabitém rozvrhu jistě nemáte čas. A pokud ano, můžete ten čas potom využít nějak produktivněji. Pokud je vás v aule aspoň padesát, určitě se tam vaše pomlaskávání ztratí.

2. Přineste si práci

Také si občas říkáte, jak by to bylo super, kdyby vás někdo za chození do školy platil? To se vám asi nikdy nesplní, ale lze se tomu přiblížit. Ideální pro ty, kteří pracují z domova.

3. Nakreslete komiks

Přestaňte tupě obtahovat čtverečky v sešitě a radši nakreslete něco vážně cool. Třeba komiks. To vám dá pořádně zabrat a trochu se díky tomu rozptýlíte.

4. Počítejte učiteli vycpávková slova

Zábava stará jako školství samo, kterou už nejednou vyzkoušel asi každý. Přednes některých učitelů k tomu prostě sám nabádá.

5. Komentujte přednášku on-line

Založte si se svými oblíbenými spolužáky chatovací skupinu na Facebooku a komentujte tam přednášku. Překvapivě si díky téhle metodě často z hodiny doopravdy něco odnesete.

6. Kreslete scenérii za oknem

Nechybí vám někdy ty hodiny výtvarky na střední, kdy vás učitel posadil do plenéru a měli jste kreslit ulici? Přeneste se zas do -nácti a nakreslete panoráma za oknem.

7. Sázejte se se spolužáky

Nějaká vzrušující sázka (třeba o pivo) dokáže hodinu vážně okořenit. Vsaďte se třeba, které tričko dnes bude přednášející mít. Nebo kolikrát dnes řekne slovo jaksi.

8. Učte se psát krasopisně

Ultravýhodná výzva. Jednak se naučíte psát krásně, jednak budete mít z hodiny skutečně nějaké poznámky. A čitelné.

9. Dávejte pozor

Když už tam sedíte, tak toho nějak využijte. Třeba se i na vámi neoblíbené přednášce dozvíte něco, co vám vyrazí dech. No… Nebo minimálně něco, co jste nevěděli.

Ohodnoťte tento článek:
1,8
Právě čtete

Nudíte se na přednášce? Přinášíme 9 užitečných tipů, jak se zabavit