Menu
StudentMag
Studentský život

NTK rozšířila knižní fond pro studenty architektury. Tentokrát o šetrných budovách

Redakce

Redakce

3. 3. 2016

V loni na podzim úspěšně odstartovala Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) ve spolupráci s Národní technickou knihovnou (NTK) projekt Šetrné budovy v Národní technické knihovně. Jehož cílem je podpořit studenty stavebních oborů – vysokých a středních škol a v horizontu pěti let vybudovat kvalitní knižní fond zaměřený na „zelenou“ výstavbu. Během této doby mělo být zakoupeno cca 200 odborných publikací.

Studenti a studentky mají aktuálně v knihovně k dispozici první čtyřicítku zakoupených knih a časopisů, které přinášejí aktuální trendy z oblasti udržitelné výstavby a designu. Publikace jsou rozděleny do kategorií architektura, výstavba, projektová činnost (inženýrství), životní prostředí a urbanistické plánování. Mezi tituly, které je momentálně možno si zapůjčit se řadí například: Sustainable buildings: critical concepts in built environment, Green energy audit of buildings: a guide for a sustainable energy audit of buildings, Planning for sustainability: creating livable, equitable and ecological communities a mnoho dalších.

„Jsem potěšena, že společně s partnery projektu se splnil náš záměr zprostředkovat studentům i odborníkům informace o nejnovějších trendech a technologiích z této oblasti, a tím logicky přispívat k dalšímu rozvoji šetrného stavění,“ říká k projektu Simona Kalvoda, výkonná ředitelka CZGBC.

V těchto dnech začíná CZGBC a NTK  připravovat druhou fázi projektu v rámci, které bude zakoupena další část titulů. Veškeré informace o projektu můžete sledovat na našich webových stránkách www.czgbc.org nebo na facebookovém profilu Rady.

Projekt vznikl za podpory společností Skanska, Saint-Gobain, Schneider Electric, EkoWATT, Jakub Cigler Architekti a nakladatelství Kuba Libri.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

NTK rozšířila knižní fond pro studenty architektury. Tentokrát o šetrných budovách