Menu
StudentMag
Studentský život

Nevíte, jak se zabavit o vánočních prázdninách? Máme 5 užitečných tipů

Lukáš Houdek

Lukáš Houdek

25. 12. 2014

Volno kolem Vánoc již nastalo, dokupujeme dárky, ale otázka je, co budeme dělat, až tento shon skončí. Bojíte se, že se budete nudit? Připravili jsme několik rad, čím se zabavit.

1. Odpočiňte si

Zdravý lidský spánek se odhaduje na desm až osm hodin, ale ne každému se povede vždy spát dostatečně. Svátky klidu využijte proto pro skutečný klid. Sice není za každou cenu nutné spát do dvou odpoledne, ale menší přispání vás určitě posílí.

2. Navštivte známé

Asi každý máme několik lidí, se kterými se přes rok nestíháme setkat, a tak to odkládáme, až bude čas. Využijte proto prázdniny, abyste s nimi alespoň na chvíli poseděli. Samozřejmě neopomíjejte své blízké, známé a rodinu. Babička s dědou budou vždy rádi, že vás uvidí a ve vánočním čase je to potěší dvojnásobné.

3. Zasportujte si

Celý semestr proseděný u počítače musí být nějak znát. Naše tělo však potřebuje pohyb, tak mu ho dopřejme. Sněhu se asi hned nedočkáme a pro někoho jsou lyžařské areály příliš daleko, ale ranní rozcvička či krátký běh přírodou ještě nikomu neublížily.

4. Nezapomeňte na pohádky

Mrazík je sice už každoroční rutina, která má své zastánce i odpůrce, ale stále vznikají pohádky nové. I přesto, že vysoká kvantita nemusí znamenat vždy kvalitu, určitě stojí za to se na chvíli vrátit do dětských let a u pohádky zavzpomínat na zakleté princezny, draky či statečné rytíře.

5. Učte se

Tuto činnost nikdo nedělá rád. Kdo z nás ale nezažil ten pocit, kdy se musíme v lednu naučit stohy materiálů pár dnů před zkouškou? Zní to skoro jako nesplnitelné novoroční předsevzít, ale vyčlenit si pár dnů na své povinnosti určitě přijde vhod. Alespoň můžete do nového roku vkročit s přesvědčením, že jste udělali něco potřebného.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevíte, jak se zabavit o vánočních prázdninách? Máme 5 užitečných tipů