Menu
StudentMag
Studium

Nemáte čas ztrácet čas? Studujte střední dálkově!

Těžko byste v dnešním světě hledali investici, kterou v pozdějším životě zhodnotíte lépe než investici do sebe sama – investici do vzdělání. Ne každý si však může dovolit studovat na plný úvazek. Pro takové tu existuje dálkové studium, které je možné využít nejen při studiu vysoké školy, ale dokonce i střední školy.

Do práce či do školy?

Rozhodnutí, zda jít či nejít studovat střední školu, se obvykle odvíjí nejen od toho, zda má dotyčný ke studiu předpoklady, ale také od toho, zda má ke studiu potřebné zázemí. Drtivou většinu studentů středních škol plně finančně sponzorují rodiče, případně si vystačí s menším přivýdělkem v podobě příležitostných brigád.

Jde skloubit obojí

Naproti tomu ne každý má to štěstí, že si může dovolit studovat střední školu na plný úvazek. Najde se řada lidí, kteří musí hned po základní škole nastoupit do práce, jelikož jejich rodina je již živit nezvládne nebo nechce. Případně se tak mohou dobrovolně rozhodnout ti jedinci, kteří se chtějí co nejrychleji osamostatnit a začít žít svůj život. To však neznamená, že takový člověk musí na vzdělání zanevřít úplně – nejen vysokou školu, ale i střední školu je možné studovat dálkově.

Kde studovat dálkově?

Ryze praktické obory se slibným uplatněním v oblasti pohostinství a služeb, které je možné studovat dálkově v Praze nabízí Střední škola gastronomická a hotelová. Dálkově zde můžete studovat obor kuchař – číšník zakončený získáním výučního listu, nebo si zvolit jeden ze čtyř dalších maturitních oborů. Maturitu dálkově je zde možné získat z oborů hotelnictví, cestovní ruch (nástup hned po základní škole), gastronomie či podnikání (tento obor je pro uchazeče s výučním listem, maturitu je možné získat již za 2 až 3 roky).

Vzhledem k praktičnosti oboru tak můžete  efektivně skloubit svou práci a vzdělávání. Co je lepšího, než studovat něco, s čím máte i praktické zkušenosti. Škola má řadu velmi úspěšných absolventů ve svém oboru, kteří stojí v čele kuchyní prestižních pražských restaurací.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nemáte čas ztrácet čas? Studujte střední dálkově!