Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Nejstresovější zaměstnání: 10 profesí, které jsou jen pro silné povahy

Redakce

Redakce

19. 3. 2013

Máte rádi jistotu a vyhřáté pracovní místo, kde vás už nic nemůže překvapit? Pak byste se rozhodně měli vyhnout profesím z následujícího žebříčku, ty totiž nejvíce pokouší lidskou psychiku. Na válku i redakci novin raději zapomeňte.

Nejvíce stresující povolání je dobrovolný voják. Vojáci jsou často vysíláni na nebezpečné mise, jejich život bývá denně ohrožen a jsou odloučeni od svých rodin na celé měsíce, někdy i roky. Ještě horší to mají jejich vedoucí : generálové, plukovníci, podplukovníci a další vysoké hodnosti.

Vedou vojáci a hasiči

Dalším velmi náročným zaměstnáním je hasič. Běhání do hořících budov a zachraňování lidí a majetku vyžaduje notnou dávku odvahy a člověka se silnou povahou. Hasiči jsou vystavováni stresu při každém požáru a nedávný výzkum odhalil, že 44 % úmrtí bylo způsobeno právě stresem.

1. Dobrovolný voják

2. Vojenský generál

3. Hasič

4. Pilot

5. Manažeři PR

6. Vedoucí podniku

7. Fotoreportér

8. Novinář

9. Taxikář

10. Policista

Křížem krážem po světě, zastaví se jen na krátkou chvíli a zase pokračuje dál. Řeč je o pilotovi. Tato profese má své klady i zápory. Podíváte se do cizokrajných zemí, zato svou rodinu uvidíte jen zřídka.

Média, ač mohou vypadat neškodně, dokáží způsobit hromadu napětí. Novináři a fotoreportéři jsou vysíláni do oblastí válek, živelných katastrof a na místa zločinů. Práce žurnalisty vyžaduje plné nasazení, někdy i 24 hodin denně. Události, svátky ani víkendy neznají, ohromnému množství stresu jsou vystavováni i investigativní novináři.

Jaké náročné povolání byste si rádi vyzkoušeli vy? Budeme se těšit na vaše komentáře!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejstresovější zaměstnání: 10 profesí, které jsou jen pro silné povahy