Menu
StudentMag
Studentský život

Nejlepší české blogy o vaření. Naučte se vařit se stylem

Klára Hyláková

Klára Hyláková

21. 11. 2017

Rádi vaříte a chtěli byste se někde také inspirovat? V tomto článku vám představíme nejúspěšnější a nejpovedenější blogy o vaření, a to jak z českého prostředí, tak i z toho světového. Tak co, už se vám sbíhají sliny?

Kitchenette

Jedna z nejšikovnější českých foodblogerek Markéta Pavleje vede svůj blog Kitchenette úspěšně již několik let a všechny její recepty vypadají tak lákavě, že nejednoho z nás donutí se postavit k plotně. Najdete zde nejrozmanitější druhy jídla, a to od asijské kuchyně, až po poctivé babiččiny koláčky. V přehledném seznamu kategorií si také můžete vybrat, zda hledáte recepty na brunch nebo veganskou večeři. Nám se moc zalíbil například tento Kokosový chia pudink. Součástí blogu je i e-shop, kde najdete zajímavé nádobí či přístroje nejen do vaší kuchyně, ale i celého bytu. Samozřejmostí je také prodej málo dostupných a speciálních potravin k vaření a pečení.

Smooth cooking

Katka ze Smooth cooking se již několik let umisťuje na předních příčkách českých blogerských soutěží. Kromě blogu, na který umisťuje své recepty, vede i úspěšný Instagramový účet a vytváří také videa a vlogy na YouTube. Zde najdete, spíše než vlastní recepty, například reporty z cest či zajímavé tipy na restaurace a kavárny po celé České republice. Kateřině také nedávno vyšla kuchařka pod názvem České smoothie.

Kitchen and the City

Kitchen and the City, jeden z vizuálně nejpřitažlivějších českých foodblogů vede Petra Davidová. Její deníček o vaření je obrovskou inspirací pro všechny milovníky dobrého jídla a nás naposledy zaujal návod na Avokádový crème brûlée. Nejenže je každý její recept vymyšlený do posledního detailu a nechybí v něm žádná vychytávka, která rozveselí vaše chuťové buňky, ale i její fotografie jsou hotovou pastvou pro oči. Petra se bohužel letos nedostala do užšího výběru v soutěži Blogerka roku, za nás má ale určitě palec nahoru.

Deliciously Ella

Pokud ovládáte angličtinu, zařaďte do svého seznamu oblíbených blogů určitě i Deliciously Ella, který má na starosti Ella Woodward. Ta se na dráhu foodblogerky vydala po tom, co ji byla diagnostikována nevyléčitelná nemoc a ona obrátila svůj životní styl o 180 stupňů. Začala vařit zdravá a vyvážená jídla, která se zakládají pouze na rostlinných potravinách. Nejenže má blog silnou základnu fanoušků, Ella již stačila vydat několik knížek (ty v překladu vyšly třeba jako Lahodně Ellou nebo Lahodně s Ellou každý den), má vlastní řadu zdravých potravin a otevřela dvě pobočky zdravého fastfoodu The Mae Deli, který poskytuje i cateringové služby.

Minimalist Baker

Další anglicky psaný blog pochází z tvorby američanky Dany. Ta Minimalist Baker založila se svým manželem v roce 2012 a od té doby se z něj stal zavedený deník pro všechny milovníky dobrého a hlavně snadného a rychlého jídla. Všechny recepty Dany se vyznačují především svou jednoduchostí a časovou nenáročností. Navíc jsou ve valné většině také založené na rostliném původu a jsou bezlepkové. Dana také vydala úspěšné kuchařky (například Minimalist Baker´s Everyday Cooking) a zaměřuje se i na poradenství v oblasti blogování. Jeden z receptů, který nás na blogu velmi zaujal, je návod na Buddha Bowl ze sladkých brambor a cizrny.

A jaké blogy o vaření nejraději navštěvujete vy? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Nejlepší české blogy o vaření. Naučte se vařit se stylem