Menu
StudentMag
Kam na vysokou školu

Nečekejte na září. Studium na VŠ můžete zahájit již v únoru!

Patříte k těm, kteří právě netrpělivě očekávají začátek dalšího akademického roku a přemýšlejí, kam si podat přihlášku? Pokud právě nemáte do čeho píchnout a rádi byste začali studovat co nejdříve, pak máme pro vás dobrou zprávu. Studium vysoké školy můžete zahájit už nyní v únoru. Prozradíme, jak na to!

Důvodů, proč nenastoupit na vysokou školu hned po střední škole může být řada. Mezi nedobrovolné důvody patří pozdní dokončení maturitní zkoušky či neúspěch u přijímacích zkoušek. Někdo se zase rozhodne jít pracovat, cestovat, anebo třeba založit rodinu. Ať už chcete nyní začít studovat po jakýchkoli životních zkušenostech, poradíme vám, kde můžete začít studovat ihned.

Kde studovat od února?

Pokud chcete nyní začít studovat VŠ v Praze a zadáte do vyhledávače „vysoká škola Praha„, objevíte desítky vysokých škol, ovšem málokterá vás ke studiu přijme v průběhu akademického roku. Veřejné vysoké školy takovou možnost nenabízí téměř žádné, soukromé školy pak v omezené míře.

Studium od února je však možné zahájit na Vysoké škole podnikání a práva, a to jak bakalářské, tak i magisterské (resp. inženýrské studium). VŠPP, která je soukromou vysokou školou, přijímá ke studiu až do 28. února, tudíž zde mohou bez zbytečného odkladu začít studovat ti, kteří své předchozí studium ukončili v zimním semestru.

Jaký obor studia zvolit?

Kromě rozhodnutí, zda se na vysokou školu vydat či nevydat, je rovněž důležité správně zvolit, jakou školu studovat, respektive jaký obor studia zvolit. Pak je nasnadě přemýšlet nejen o tom, k jaké profesi máte nejlepší předpoklady a vztah, ale také o tom, jak žádaný je daný obor na trhu práce.

Na Vysoké škole podnikání a práva lze již od února možné zahájit bakalářské studium ve dvou studijních plánech. Pro ty, které láká soukromé či veřejné právo, je určen plán Právní specializace, zahrnující obory Právo v podnikání a právo ve veřejné správě. Druhým plánem je Ekonomika a management, jež nabízí obory Podnikání, Podnikání a management v obchodu a službách, Aplikovaná informatika a Manažerská informatika. Na magisterském studiu je možné navázat obory Podnikání či Soukromoprávní studia.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Nečekejte na září. Studium na VŠ můžete zahájit již v únoru!