Menu
StudentMag
Jak se dostat na vysokou školu

Na vysokou školu bez přijímaček? Jde to!

Končíte střední školu a přemýšlíte, kam zamíříte po maturitě? Pokud se vám nechce skládat přijímací zkoušky, můžete se jim jednoduše vyhnout. Na výběr přitom máte z mnoha různých oborů.

Výhody vysokých škol bez přijímacího řízení

1. Osobní přístup a kvalita výuky

Na veřejné univerzity míří ročně tisíce maturantů, zatímco soukromé školy mívají uchazečů podstatně méně. Neznamená to však, že jsou soukromé školy méně kvalitní. Často tomu bývá právě naopak. Lektoři soukromých vysokých škol jsou lidé z praxe a mohou svým studentům předat spoustu svých znalostí a zkušeností. Třídy navíc nebývají tak početné a studenti si mohou užívat osobnější přístup.

2. Atraktivní obory

Další výhodou jsou zajímavé obory vysokých škol. Přijde vám nabídka veřejných vysokých škol příliš omezená a žádná z dostupných oborů vás nezaujal natolik, abyste dostali chuť zúčastnit se přijímacího řízení? Jestliže se nechcete svazovat základní nabídkou oborů, ale zajímá vás obchod, cestovní ruch, průvodcovství nebo třeba letecká doprava, do vkusu se vám jistě trefí soukromá univerzita.

3. Méně stresu

Maturita je sama o sobě velkým náporem na psychiku a příprava na ni obvykle zabere spoustu času. Další velkou zkoušku v podobě přijímaček na vysokou školu proto ne každý zvládne. Vysoké školy bez přijímaček podávají pomocnou ruku všem studentům, kteří už další stres zkrátka zažívat nechtějí. Pokud tedy už dopředu víte, že se vám kromě maturitních otázek nebude chtít nic dalšího učit, podejte přihlášku rovnou na některou ze soukromých škol.

Na VŠO vás čekají zajímavé obory

Pokud vás baví cestování a rádi byste v budoucnu pracovali v cestovním ruchu, prohlédněte si nabídku Vysoké školy obchodní v Praze. Studium je zaměřené prakticky, vybaví vás jazykovými dovednostmi a dá vám pevné základy marketingu, managementu i psychologie.

Bakalářské studium

  • cestovní ruch
  • letový provoz
  • služby letecké dopravy v cestovním ruchu
  • rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy
  • průvodcovská činnost v cestovním ruchu

Magisterské studium

  • management cestovního ruchu
  • management leteckých podniků

Láká vás vysoká škola Praha a její atraktivní obory? Pak pečlivě prostudujte webové stránky, vyberte si obor, který vás zajímá, a podejte přihlášku.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Na vysokou školu bez přijímaček? Jde to!