Menu
StudentMag
Studentský život

Matfyz vás naučí létat s drony jako ve sci-fi. Na Festivalu fantazie

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

10. 6. 2014

Nemáte ještě plány na první týden prázdnin? Pokud máte rádi sci-fi, fantasy a neurazí vás ani horor, už máte plný program. Festival fantazie však není jen o hrách, seriálech, filmech komiksech a knihách. Setkáte se zde i s technikou a různými druhy myšlení, prezentují se tu totiž i dvě fakulty Karlovy univerzity.

Co festival nabídne?

Můžete zajít na celou řadu přednášek se zajímavými tématy. Účastnit se workshopů, které nelákají jen na strohé informace – do práce se zapojíte i vy. A to vše s nádechem fantasy.
Potkáte se i například s hercem Garym Jonesem ze seriálu Hvězdná brána nebo s Hattie Hayridge z legendárního Červeného trpaslíka.

Kdy, kde a za kolik?

Pro návštěvníky se letošní 19. ročník poprvé otevře v pátek 27. 6. už čtyři hodiny před oficiálním zahájením v 17 hodin. Potrvá až do 6. 7. do 16 hodin. A že mezi tím chodíte do práce? Nevadí, program je až do jedné v noci nebo do tří do rána.
Všechno najdete v Chotěboři v Tyršově ulici. A jak se tam dostanete? Pořadatelé pro vás připravili podrobný rozpis všech možností zde.
Vstupenky lze na zahajovací a poslední den sehnat už od 100 korun, ale na jednotlivé dny se pohybují v řádu  250 korun. Na sobotu, kdy se očekává nejvíce účastníků, si připravte 300 korun.

matfyzexpo-rok2013

Momentka z Festivalu fantazie 2013. Foto: M. Děcký, mff.cuni.cz

Na festivalu se bude prezentovat Matematicko-fyzikální a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. Co mají společného s fantasy a sci-fi? Možná tak horor, to pro některé z nás opravdu matika a fyzika je. Tady na festivalu ale rozhodně ne.

Seznámíte se s létajícími drony, kteří se nasazují jak v boji, tak civilu. S těmi si budete moci i zalétat. Nebo si vymyslíte vlastní písmo. Představí vám 3D tiskárnu a umožní najít jednu scénku z vašeho seriálu, aniž by seděli celé dny u monitoru a postupně přehrávali každý díl. Rozhodně to bude stát za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Matfyz vás naučí létat s drony jako ve sci-fi. Na Festivalu fantazie