Menu
StudentMag
Studentský život

Matfyz osvětlí levitaci i tajnosti oběžné dráhy fanouškům popkultury

Martin Peška

Martin Peška

18. 1. 2014

Tajnosti oběžné dráhy, levitaci nebo umělou inteligenci chce Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy (MFF UK) představit během své expozice na pražském festivalu popkultury PragoFFest 2014 na konci ledna.

V rámci programu festivalu her a fantastiky s názvem PragoFFest se uskuteční mimo jiné prezentace MFF UK ve formě výstavních stánků a přednášek.

„V rámci matfyzáckého programu vystoupí doc. Štěpán Holub, který dal své přednášce název Dračí křivka a nekonečná šachová partie. Ukáže, jak si člověk může v myšlenkách snadno hrát s nekonečnem. Přiblíží například zajímavé vlastnosti nekonečných posloupností nul a jedniček,“ prozradila MMF UK na svém webu.

Informace o PragoFFestu
Datum: čtvrtek 30. ledna – neděle 2. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)
Vstupenky: od 80 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti PragoFFestu 2014

Fakulta bude chtít návštěvníkům PragoFFestu představit také tajnosti oběžné dráhy v přednášce dr. Jaroslava Kousala. Dojít by mělo i na netradiční experimenty.

„Budeme si pohrávat s levitací, neviditelností a opravdu psychicky odolní budou zkoumat ‚perpetuum mobile‘,“ prozradili organizátoři.

Proč Matfyz a fanoušci sci-fi a videoher?

„Jsem rád, že do nového roku vstupujeme zčerstva a se zajímavým programem nejen pro odbornou, ale především pro širokou veřejnost. Sci-fi, fantazie, hra a věda mají totiž mnoho společného. Jedno bez druhého by mohlo jen těžko existovat,“ prozradil proděkan pro propagaci dr. Martin Vlach.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Matfyz osvětlí levitaci i tajnosti oběžné dráhy fanouškům popkultury