Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Máte jasno ve svém povolání? 5 tipů na práce, které si musíte zkusit

Vidíte svou budoucnost jasně a jdete si po naplánované trase za svým povoláním nebo ještě tápete, hledáte a necháváte tomu volný průběh? Nikde není psáno, že vystudovaný ekonom nemůže péct koláče, doktor farmařit nebo právník jezdit autobusem. Představa korporátní šedi vás už teď nudí? Vyzkoušejte si netradiční povolání nanečisto, kdo ví, třeba najdete smysl svého života.

1) Práce na farmě

Prosperovala vaše online farmička na Facebooku? Co takhle si to vyzkoušet i v reálném životě. Nemusíte hned balit, vypovídat nájem a stěhovat se za prací na venkov. Zkuste si to zatím jen na jeden den. Nic neriskujete, jen to, že se vám práce se zvířaty natolik zalíbí, že se vám nebude chtít zpět do šedi města.

Zážitky: Pasení ovcí v Beskydech, Hospodářem na zkoušku

2) Pilot

Stát se pilotem dopravního letounu není jen tak. Ovšem nikdy není pozdě začít se věnovat tomu, co vás doopravdy bude bavit. Budoucího pilota čeká spousta učení, trénování, testů a hodiny a hodiny zkušebních letů. Povolání dopravního pilota není pro každého, na rozdíl od zážitku na leteckém trenažéru, kde si můžete vyzkoušet pilotovat Boeing nebo Airbus hned.

Zážitky: Letecký trenažér Boeing, Letecký trenažér Airbus

3) Hrdina se zbraní

Pomáhat a chránit. Bránit vlast. Zneškodňovat hrozby. Stát se akčním hrdinou. Je to váš sen už od dětství? Tak proč si ho nesplnit. Můžete střílet, osvobozovat rukojmí, řídit tank, plazit se v bahně…a večer ulehnout do pohodlí své postele.

Zážitky: SWAT výcvik, Zpátky na vojnu, Jízda v BVP, Střelba

4) Kouzla s vařečkou

Gratulujeme, pokud je vaše vysněné povolání kuchař, není nemožné se jím doopravdy stát. Chce to jen píli, chuť a trochu toho kulinářského talentu. Načerpejte dovednosti, zkušenosti a tipy od skvělých šéfkuchařů na odborném kurzu vaření.

Zážitky: Kurz vaření, Universita del Caffe, Kurz sushi u vás doma

5) Vesele si popelařit

Má to své kouzlo, romantika ranní šichty, která začíná, ještě než se město probudí. Práce, která vám nezničí nervy a nezpůsobí žaludeční vředy. V podstatě relaxace, za kterou vám zaplatí. Chce to jen zvyknout si na brzké vstávání a na zimu se vybavit teplou bundou.

Zážitky: Popelářem na zkoušku, Metařem na zkoušku, Silničářem na zkoušku

Zdroj: Essence.cz

Zdroj: Essence.cz

Všechny tyto netradiční zážitky si můžete objednat u zážitkové agentury ESENNCE.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máte jasno ve svém povolání? 5 tipů na práce, které si musíte zkusit