Menu
StudentMag
Studentský život

Máme 5 tipů, jak si zvýšit sebevědomí. Nejste o nic horší než ostatní

Redakce

Redakce

24. 10. 2013

Nemusíte se složitě zamýšlet nad tím, jestli máte sami sebe rádi či nikoli. Stačí se kouknout kolem sebe. Protože ne nadarmo se říká, že lidé kolem nás jsou odrazem nás samých. Takže jestli kolem sebe máte samé depresivní maniaky, kteří si moc nevěří a táhnou i vaše sebevědomí ke dnu, nastal čas to změnit!

1. Buďte osobnost

Nemyslím tím, abyste se stali slavnými. Ale mějte utříděné své názory, stůjte si za nimi, diskutujte o nich. Zkrátka nebojte se vystoupit ze „stáda“. Buďte silnou osobností, nenechte se nikým zastrašit. Ti ostatní jsou z masa a kostí jako vy, tak proč se jich bát?

2. Uvědomte si své dobré vlastnosti

Udělejte si někdy čas jen pro sebe a napište si na papírek vlastnosti, kterých si na sobě ceníte nebo kterých si na vás cení ostatní. Až to budete mít, umístěte papírek na viditelné místo a vždy, když ho budete míjet, přejeďte ho očima. Uvědomte si, že těmito vlastnostmi jste jedineční a výjimeční.

3. Koukejte se kolem sebe

Když jdete po ulici a koukáte do země, těžko někdo odhalí to, co je ve vás. Až příště půjdete třeba do školy, všímejte si lidí a věcí kolem sebe. Vypozorujete, že jsou to normální lidé a není tedy důvod, proč si myslet, že jsou lepší než vy. Není důvod mít nízké sebevědomí proto, že se domníváme, že jsou na světě lidé hezčí a lepší.

4. Udělejte si radost

Alespoň jednou do měsíce si kupte něco, co vám udělá radost. Může to být nový kus oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle. Nebo čokoláda, která vám dodá dobrou náladu a spoustu energie. Proto, abyste působili vyrovnaně a zdravě sebevědomě, je důležité cítit se každý den dobře, působit svou dobrou náladou na ostatní lidi. Rozšíří se vám okruh přátel a známých, kteří si vás budou vážit.

5. Važte si sebe sama

Tenhle tip je asi nejtěžší zrealizovat. Málokdo z nás zvládne říct: „Jo, mám se rád/a.“ Ano, možná to zní egoisticky a namyšleně, ale když to myslíte v tom smyslu, že si sama sebe vážíte, jste na nejlepší cestě za zdravým sebevědomím. Protože jak si vás mohou vážit ostatní, když to nedokážete vy sami?

Zakončeno slovy z písničky Michaela Jacksona: „I’m starting with the man in the mirror…“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máme 5 tipů, jak si zvýšit sebevědomí. Nejste o nic horší než ostatní