Menu
StudentMag
Studentský život

Malování podle čísel pro všechny věkové skupiny

Komerční sdělení

Komerční sdělení

16. 12. 2022

Existuje celá řada způsobů, jak zabavit nejen děti, ale také dospělé ve volné chvíli a jakým způsobem to zkombinovat s možností rozvíjet další schopnosti, dovednosti, ale také pro zlepšení nálady nebo odpočinku po dlouhém pracovním nebo školním dnu. Jednou Z takových možností jsou různé kreativní nápady a dárky, které mají různé podoby a mezi velmi oblíbené patří zejména malování podle čísel. Tento způsob malování je ideální také pro úplné začátečníky, ale své schopnosti s tím mohu předvést také lidé, kteří již nějaké zkušenosti s malováním mají. Jedná se tedy o ideální dárek nebo nástroj, který kombinuje nejrůznější faktory, na které se nyní podíváme.

Kreativita pro děti

Z principu je možné malování podle čísel rozdělit na dvě různé hlavní kategorie, a to má by přizpůsobené dětem a malby přizpůsobené dospělým jedincům. Pro děti je možné najít nejrůznější témata a zároveň i jsou tyto obrazy malování podle čísel rozdělené o něco jednodušeji, ale nevyžadují tolik detailů, jako tomu může být Například u pokročilejších obrazů. Výběr dětských obrazů v kategorii malování podle čísel se zaměřuje například na oblíbené postavy z animovaných filmů a seriálů, typické dětské předlohy (od autíček až po zvířata) a další.

Kubické a číselné obrazy pro dospělé

V kategorii pro dospělé je možné najít kubické obrazy (vyplňované tečkovací metodou) nebo číselné obrazy (malování odstínů podle čísel v agendě). Zde je možné najít hned několik úrovní složitosti, podle toho, na co se člověk cítí. Témata jsou různorodá, od slavných filmových a komiksových hrdinů až po slavné osobnosti, abstraktní umění nebo realismus v podobě malovaných obrazů. Dospělí mohou vybírat také podle velikosti nebo podle stylu malování. Pro dospělé je možné vybírat také podle používaných materiálů, oblíbené malování pro dospělé je zejména na plátno.

Pomůcky a materiály

Pomůcky a materiály jsou u mnoha produktů tohoto typu dostupné jako sada – například v rámci diamantového malování. V sadách je možné najít štětce, barvy nebo jiné pomůcky, které jsou zapotřebí pro dokončení obrazu. Nicméně je možné najít také druhy, které jsou pouze předlohou a návodem pro dokončení malování podle čísel a je nutné si pořídit vlastní dodatečné materiály a pomůcky. Zde záleží na tom, zda je obraz přímo na plátně nebo je malování podle čísel na papíře. Využívat je možné temperové barvy, pastelky, voskovky, uhlíky nebo cokoliv jiného, podle preference každého jednotlivce a podle používaných materiálů.

Relaxace, nové dovednosti a umění

Malování podle čísel má mnoho výhod pro každého, který se rozhodne něco takového vyzkoušet. Hned několik studií potvrzuje, že právě malování a vykreslováním a relaxační účinky které dokáží pozitivně ovlivnit naší duševní pohodu, ale také snížit hladinu stresu. Během kreativní činnosti může vznikat v mozku dopamin, který je označován jako hormon štěstí. Díky tomu činnosti podobného kreativního druhu mohou mít kladný vliv nejen na naše dovednosti a schopnosti, ale také na to, jak se člověk cítí. Proto jsou ideálním způsobem, jak se uvolnit po dlouhém školním nebo pracovním dnu.

Malování podle čísel má také vliv na lidské dovednosti, je možné si osvojit kreativní schopnosti, spolu s kreativním myšlením.  to je ideální u dětí pro jejich rozvoj, ale také u dospělých.  kterým s věkem vzniká potřeba neustálého procvičování mozku za tím důvodem, aby se vytvořila lepší spojitost mezi mozkovými buňkami. malování podle čísel je ideálním způsobem, jak kombinovat vše v jednom, kreativitu relaxaci, ale také vlastní zdraví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Malování podle čísel pro všechny věkové skupiny