Menu
StudentMag
Studentský život

Lněné oblečení je v módě – Jaké má výhody?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

12. 12. 2023

Sledujete módní trendy a snažíte se jimi inspirovat? To by vám pak určitě nemělo uniknout, že je v módě lněné oblečení. To vlastně ani není nijak překvapivé, protože lněné oděvy vznikají z kvalitního přírodního materiálu a jsou prodyšné a trvanlivé. Co dalšího byste o lněném oblečení měli vědět?

Stylový, módní i tradiční len

O tom, že len je skutečně praktický a módní materiál nás přesvědčil již krteček, který si právě z lnu ušil své stylové modré kalhoty. Ovšem len si zamilovali již lidé daleko v historii. Existují dochované prameny pocházející ze starověkého Egypta, ve kterých je zmínka o tom, že i tehdejší obyvatelé na něj nedali dopustit. Dokonce i francouzský výraz lingerie, který znamená spodní prádlo, byl odvozen ze slova len, protože se dříve nosilo výhradně lněné spodní prádlo.

Hlavní výhody lnu? Je prodyšný a hypoalergenní

Co úpravy lnu v průběhu historie týče, zůstává stále stejná. Přírodní lněná vlákna nepřicházejí do kontaktu s chemickými procesy a udržují si své přirozené vlastnosti. Mezi ty nejoblíbenější mezi nositeli patří prodyšnost, vzdušnost i hypoalergenní vlastnosti.

O lněné oblečení se pečlivě starejte

Aby vám lněné oblečení vydrželo co nejdéle v perfektním stavu, perte ho šetrně a při nižších otáčkách, aby nedošlo k jeho poškození. Chcete-li si vyzkoušet, jaké to je, využívat len při ručních pracích, můžete si koupit látky s příměsí lnu ve své oblíbené galanterii a vrhnout se do šití.

Pokud jste tak ještě neučinili, pořiďte si lněné oblečení a užívejte si jeho výhody na maximum. Jeho prodyšnost, trvanlivost i snadnou údržbu si určitě oblíbíte. Navíc lněné kalhoty nosil i oblíbený dětský hrdina a vypadal v nich jako fešák. Vsaďte na tradiční a léty prověřený len a nebudete toho litovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lněné oblečení je v módě – Jaké má výhody?