Menu
StudentMag
Studentský život

Líčení do školy: základní pravidla

Komerční sdělení

Komerční sdělení

28. 10. 2019

Vzhled mladé školačky má být lehkým a jemným. Vytvářením školního líčení je proto nutné usilovat o maximální přirozenost a nepřehánět  s používáním kosmetiky. Jak si správně vybrat kosmetiku do školy? Veškeré produkty si můžete najít tady.

Takže, 5 pravidel školního make upu.

  1. Není třeba vybírat hustý tónovací krém, výrazné matné rtěnky, pestré oční linky a stíny. Místo hustých krémů dejte přednost lehkým fluidum a BB krémům, které umožní vám vypadat přirozeně a zajistí dýchání pokožky.
  2. Ve školním líčení nejlepším bude zdůraznit oči. Mírně podbarvujte řasy a váš pohled se stane mnohem výraznější. Dodatečně můžete aplikovat trochu očních stínů, ideální barevná škála je pastelová béžová, šedá a světle růžový odstín.
  3. K líčení rtů použijte průhledný balzám nebo nudový lesk.
  4. Důležitá věc je mít vlastní kosmetiku, která vyhovuje vašemu typu a tónu pleti. Pokud budete používat tónovací krém maminky nebo starší sestry nebude to vypadat krásně.
  5. Pro problémovou pleť zkuste prostředky s pečujícími složkami ve složení, například s extraktem z aloe a olejem čajového dřeva.

Správný make-up by se měl začínat s péčí o pleť. Zvláště v pubertě je nutné věnovat pozornost kvalitnímu čištění pleti. Umyjte se a dodatečně vyčistěte pokožku pomoci toniku. Pak naneste hydratační krém vhodný pro váš typ pleti. Nezapomínejte na rty, které také potřebují hydratace.

Vybírejte lehký tónovací krém nebo BB krém, takový nevytvoří efekt masky na obličeji, ale skvěle vyrovná tón a schová některé nedokonalosti pleti. Krém aplikujte prsty nebo houbičkou, takým způsobem dosáhnete nenápadného nátěru. Nezapomínejte pořádně umýt sponge a měnit ho častěji, protože se na něm objevují bakterie, které mohou způsobit vysychání pleti.

Pro maskování výrazných nedostatků používejte korektor ale aplikujte ho jenom lokálně.

Abychom přidat svěžest obličeje nezapomeňte na tvářenku, odstín si vybírejte co nejpřirozenější a nejsvětlejší.

Učešte své obočí čistým štětcem a upevněte je průhledným nebo odstínovým gelem. Na vše pohyblivé víčko aplikujte světlé stíny (béžové, zlatavé, šedé nebo broskvové). Promalujte řasy hnědou nebo černou řasenkou. Slepené řasy můžete lehce rozčesat hřebínkem na řasy, popřípadě tenkou jehlou.

Na rty aplikujte trochu broskvového nebo průhledného lesku.

A je to všechno, něžné a příjemné líčení do školy je připraveno!

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Líčení do školy: základní pravidla