Menu
StudentMag
Studentský život

Letní čtení, které vám nesmí uniknout

Nastává čas, kdy budete mít pár měsíců volno a mnoho z vás bude cestovat. Kromě krásných zážitků a poznávání nových lidí vás čeká také čekání na nádražích, letištích, trávení časů v autobusech a letedlech. Využijte všechen čas a pusťte se do knih, které vás pobaví i poučí.

Vyberte si v online knihkupectví zajímavé tištěné i namluvené tituly.

Oddychová a humorná literatura

Krátké a trefné povídky vás pobaví v knize Jsi Ďábel od Davida Sedarise. Jestli vás zajímá, jak se vám pomstí letuška, pokud ji naštvete, nebo co byste schovávali v Tesco igelitkách, kdybyste preparovali zvířata, pak si tuhle knížku rozhodně nenechte ujít.

Jestliže jste nepřekonatelným fanouškem Googlu a víte, jak vypadají jejich kanceláře a jakým způsobem jeho zaměstnanci přemýšlí, určitě vás dostane titul Jak funguje Google. Autoři vám prozradí nejen něco o strategii a chodu firmy, ale také střípky ze zákulisí a vtipné historky.

Poslední kniha od Johna Greena Příliš mnoho Kateřin už není tak tragická jako jeho předchozí romány. Proto si můžete vychutnat postřehy a vtipné momenty, v nichž mladý student popisuje své vztahy s dívkami Kateřinami a hledá vzorec na lásku.

Mapy a průvodci

Možná si myslíte, že v dnešní době už tištěné mapy ani průvodci nemají místo – vše vygooglíte a zjistíte v mapách na mobilu. Ale nechte si zadní vrátka. Vždy se může něco stát. Nebude signál. Náhle vypne nebo se vybije telefon a vy nebudete mít nabíječku. Pak jste úplně v háji. Proto si raději menší tištěnou mapu přibalte. Skvělé jsou i různé turistické příručky, které vám doporučí zajímavou galerii, upozorní na významné místo. Věřte, že některé věci na googlu najít nemusíte.

Jazykové učebnice

Učení už máte dost, ale rozhodli jste se cestovat do neznámých krajin a tam se cizí jazyky vždycky hodí. Znalost jazyka může pomoci ve svízelných situacích, prolomí ledy a bariéru s neznámými lidmi, dozvíte se zajímavé informace od nových přátel – zkrátka se neztratíte a stane se z vás světoběžník. Můžete sáhnout po učebnici angličtiny nebo jiného jazyka, ale skvěle pomůže i konverzační příručka, která vás naučí více frází a slov.

Audioknihy

Někoho možná čtení dvakrát nebaví, takže si radši poslechněte knížku v mp3. Co zkusit proniknout do staré moudrosti Toltéků – Čtyři dohody namluvil oblíbený herec Jaroslav Dušek. Poslechnout si však můžete i třeba Písečného muže od Larse Keplera, Proces Franze Kafky i čtyřicetihodinovou nahrávku s životopisem Steva Jobse.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní čtení, které vám nesmí uniknout