Menu
StudentMag
Studentský život

Kvalitní zdravotní židle Adaptic pro studium

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 11. 2020

V jaké pozici stráví děti a studenti nejvíc času? Zkuste se někdy zamyslet a spočítat si to. Možná si ani neuvědomujeme, že doba sezení mnohdy výrazně překročí i naši vlastní „sedací“ pracovní dobu. Velkou část dne děti stráví ve škole, sezením v lavici. Doma se u stolu připravují na další den, v sedě, podstatný objem času zaberou počítačové hry. Bolí vás záda nebo máte náhle pocit zatuhlé krční páteře? No, pak jistě právem.

„Seď rovně!“ už nepomáhá

Každé dítě je jako houba a bez zvláštního ovlivňování nasaje a zařadí do svého života přesně to, co vidí ve svém okolí. A to nejen v rámci dobrých skutků nebo slušného chování. Už v dětství přejímáme zlozvyky a pečlivě si je pěstujeme a přenášíme až do dospělosti. A bohužel umíme být i velmi kreativní. Těžko budete své dospívající dítě pronásledovat a připomínat mu, že má sedět zpříma. Bohužel i kdyby si to vaše dítě uvědomilo samo, vzpřímené sezení už může začít bolet a působit nepřirozeně.

Častými zlozvyky je sezení s podsazenou pánví, v relativně pohodlném polosedu se však oddaluje deska stolu a pro manipulaci s myší nebo klávesnicí je třeba napínat šíjové svaly. Relativní pohodlí v náhledu několika let zhorší nebo dá vzniknout skolióze páteře, nadměrně zatěžuje bederní část zad, způsobí bolesti a co se týká šíje, tam si dítě vyslouží zatuhlé svaly a bolesti hlavy.

Opačnou polohou jsou kulatá záda. Je důležité si uvědomit, že vzpřímené držení těla musí podporovat nejen záda, ale i břišní svaly. Když vepředu „povolíme“, břišní svaly si udělají pohodlí, přestávají se zapojovat a pomalu ochabují. Celou váhu horní části těla pak nesou zádové svaly, a jsme zase u přetížení a bolesti.

Zdravotní židle

Jen ať se vrtí

Cestou ven je jednoduše kvalitní vybavení. Zdravotní židle s výkyvným sedákem na pružině dokáže mnohé zlozvyky napravit a vrátit dospívajícím přirozeně správné držení těla. A bez mučení. Celá konstrukce židlí Adaptic myslí na správně vedenou oporu, ale současně efektivně využívá hybné části k podpoře všech svalových skupin.

Zádová opěrka dokáže upravit držení těla podle správného zakřivení páteře, pomáhá navést do žádoucí pozice, ale sama o sobě by byla málo. Právě proto představuje systém i upravený pohyblivý sedák. Pružina aktivuje zádové a břišní svaly, a navíc zapojuje i hluboké stabilizační svaly páteře. Při sebemenším pohybu pomáhá sedák reflexně udržovat svalové napětí. Brání nerovnoměrnému stlačování plotének. Prostě optimálně zapojuje svaly celého aparátu a neustále je posiluje a podporuje v činnosti. Ani při několikahodinovém herním maratonu nebude dítě cítit ztuhlá záda.

Moderní, líbivá a maximálně funkční

Adaptic zdravotní židle prostě ví, jak efektivně předejít bolesti zad, protože neustálým jemným pohybem hluboce uložených svalů uvolňuje ztuhlou krční páteř. Dospívající, kterým se formuje celkové držení těla, může také kvalitním sezením předejít vadným návykům a dlouhodobým chronickým problémům.

Rozdíl mezi klasickou židlí s pevným sedákem a sedákem Adaptic je dobře znatelný i v pohledu na pánevní mobilitu. Z usazení pánve vychází většina pohybů. Při sezení na statickém sedáku se vaše tělo musí přizpůsobit židli, tedy se dostává do nepřirozené a pocitově nepohodlné pozice. To pak logicky svádí k různým úlevám a nesprávným odklonům. Dostáváme se do bludného kruhu.

Oproti tomu se sedák Adaptic přizpůsobuje potřebám a pohybům sedícího. Některé děti si i při práci neustále poposedají a pohupují. Pružina reaguje a přizpůsobuje se každé změně a v rámci pevné opory nenechá pánev ani záda vychýlit do nežádoucího směru. Dovoleným pohybem však stimuluje posilování svalů, prokrvuje je a podporuje tak i další funkce.

Vzpřímené sezení dává větší prostor i trávicímu traktu a plicím. Neuvědomělý pohyb podporuje také dobrou náladu a přidává pocit pohody. A ten je nad složitými úkoly a studiem naprosto zásadní.

Pokud chcete udělat pro vaše děti něco navíc, vyberte společně židli Adaptic, která bude vyhovovat nejen barvou a moderním designem, ale která především podpoří správné držení těla. Právě to si s sebou dítě ponese celý život a bude i vaše zásluha, že se nebude ve dvaceti letech pídit po dobrém ortopedovi, který by ulevil od bolesti zad.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kvalitní zdravotní židle Adaptic pro studium