Menu
StudentMag
Studium

Kurzy účetnictví Brno: Jak se připravit na rekvalifikaci v účetnictví?

Čeká vás změna práce a chcete se vrhnout do zcela nového oboru? Pak vybírejte z prosperujících pracovních oblastí, které nejsou ohrožené ekonomickou krizí, ale naopak stále hlásí nedostatek pracovníků. V Brně mezi takové pozice patří účetní, které neustále hledají jak velké firmy, tak živnostníci. Jaké kurzy účetnictví Brno navštívit a jak se na ně připravit?

Kurzy účetnictví Brno – Pro koho jsou vhodné?

Hledáte klidnou práci s dostatečným uplatněním na trhu? Pak zvolte jednu z oblastí účetnictví, mezi které patří:

  • Podvojné účetnictví
  • Mzdové účetnictví
  • Daňová evidence (jednoduché účetnictví)

Také se můžete stát hlavní účetní, která má na starosti ostatní pracovníky a odpovídá za daňovou uzávěrku celé organizace. Dobře se také kombinují jednotlivé oblasti mezi sebou nebo s příbuznými obory, kam řadíme například personalistiku či základní marketing.

Obor účetnictví obecně je vhodný jak pro zkušenější pracovníky, tak pro úplné začátečníky, kteří například chtějí změnit směr své kariéry. Nemusíte mít žádné vzdělání, znalosti ani praxi v ekonomice, a přesto se z vás může stát skvělá účetní. Jak je to možné?

Rychle a poměrně snadno totiž získáte všechny potřebné znalosti a informace pomocí rekvalifikačního kurzu účetnictví. V Brně, ale i jiných městech, jich najdeme hned několik. Mezi jejich největší výhody patří nízká časová dotace, osvědčení, které po absolvování získáte a opravňuje vás k výkonu práce účetní a také finanční dostupnost.

Jaké rekvalifikační kurzy účetnictví najdeme v nabídce?

  1. Kurz Daňová evidence (jednoduché účetnictví)
  2. Kurz Mzdové účetnictví se základy personalistiky
  3. Kurz Mzdové účetnictví se základy personalistiky a využitím PC
  4. Kurz Účetnictví (podvojné)
  5. Kurz Účetnictví a daňová evidence

Všechny zmíněné kurzy můžete najít na rekvalifikačnikurzy.cz a ještě se podívat na aktuální termíny nebo další města, ve kterých se rekvalifikace konají.

Jak se připravit na rekvalifikaci?

V úspěšném zvládnutí rekvalifikace hraje důležitou roli příprava na ni. Začněte s ní ještě před zakoupením kurzu pomocí následujících kroků:

1. Zjistěte si všechny informace o daném kurzu

Pozorně si pročtěte popis rekvalifikace, zkontrolujte raději dvakrát termín a časovou dotaci a promyslete si, zda v daném rozmezí máte čas na kurz. Předejdete nepříjemnostem a zádrhelům hned na začátku.

Tip: Nenašli jste vhodný termín pro vás? Nezoufejte. Nová kola kurzů se pravidelně vypisují především v měsících srpen a prosinec, aby vzdělávání mohlo začít v září a v lednu.

2. Pročtěte si recenze lektorů a vzdělávací společnosti

Nezávislá fóra, ale také web společnosti jistě nabízí možnost přečíst si názory absolventů. Najděte si recenze na jednotlivé lektory a vyberte toho pravého pro vás. Dále se zaměřte na samotnou vzdělávací společnost a její kvality. Zajímat by vás měla také platnost akreditace kurzu od MŠMT, bez které by ani vaše osvědčení nebylo platné.

3. Přihlaste se a uzpůsobte následující týdny svému vzdělávání

Nyní již máte povědomí o kvalitách kurzu a všech dostupných informacích. Je čas odeslat přihlášku na rekvalifikaci a začít plánovat změnu režimu, která jistě nastane se začátkem jednotlivých lekcí. Musíte si zajistit dojíždění a jak často? Budete potřebovat dovolenou na závěrečnou zkoušku?

Rodiče od menších dětí si také pravděpodobně budou muset zajistit hlídání nebo jinak uzpůsobit time management celé rodiny. Řekněte o svém záměru vzdělávat se blízkým příbuzným, aby byli všichni na tuto změnu připraveni.

4. Pravidelně se připravujte na závěrečnou zkoušku

Na lekce kurzu si s sebou noste zápisník a poznamenávejte si připomínky či dotazy pro lektora. Své zápisky si pravidelně pročítejte také doma v rámci přípravy na závěrečnou zkoušku. Skvěle vám také poslouží učební materiály.

5. využijte pomoci lektora a e-learningu

Zkušený lektor vám rád odpoví na zvídavé dotazy k oboru i k organizačním záležitostem. Od toho tu je a vy se na něj nebojte kdykoliv obrátit. Některé vzdělávací společnosti také nabízí konzultace mimo hodiny a ty nejlepší z nich mají k dispozici pro své studenty tzv. e-learning, který skvěle poslouží jako příprava na závěrečnou zkoušku.

Nechte si proplatit rekvalifikaci v Brně

Úřad práce v Brně nabízí uchazečům o zaměstnání zaregistrovaným do evidence proplacení nákladů na rekvalifikační kurz. Ty se mohou vyšplhat až do výše 50 000,- Kč za 3 roky. Nemusí se navíc jednat pouze o jeden kurz, ale klidně i o několik rekvalifikací. Pokud máte i tuto možnost zájem, dostavte se na příslušný úřad a informujte se o konkrétních podmínkách proplacení.

Díky osvědčení o absolvování kurzu zvýšíte své šance při hledání práce, ale také svou celkovou hodnotu na pracovním trhu. Vrhněte se proto do vzdělávání v dospělosti co nejdříve.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kurzy účetnictví Brno: Jak se připravit na rekvalifikaci v účetnictví?