Menu
StudentMag
Studentské finance

Kdy se vyplatí krátkodobá půjčka?

Každý z nás by měl mít našetřenou určitou sumu peněz pro nečekané výdaje. Co ale dělat, když se vám rozbije auto nebo přestane fungovat lednice? V takovém případě se může vyplatit krátkodobá půjčka.

Jednejte s rozvahou

Jestliže potřebuje okamžitě půjčit peníze, ale rodina ani přátelé vám pomoci nemohou, další možností je krátkodobá půjčka. Hlavní ale je si vše důkladně rozmyslet a ujistit se, že půjčku budete schopní v časové lhůtě splatit. Jen tak se pro vás půjčka stane rozumným krokem a neprodraží se vám.

3 podmínky pro bezpečnou půjčku

1. Peníze skutečně potřebujete

Krátkodobá půjčka vám vytrhne trn z paty v případě, že peníze opravdu potřebujete a nemáte ve svém blízkém okolí nikoho, kdo by vám půjčil. Nikdy si však neberte půjčku jen proto, že chcete vzít rodinu na drahou dovolenou nebo si koupit nejnovější mobil na trhu. Zbytečně byste riskovali pád do dluhové pasti.

2. Máte stálý příjem

Hlavní podmínkou, kterou musíte před sjednáním půjčky splnit, je jistota finančního příjmu. Pokud víte, že vám za pár dnů či týdnů dorazí výplata, ze které zvládnete kromě jiných poplatků splatit i půjčku, pak je to v pořádku.

3. Pročtete si podmínky předem

Krátkodobé půjčky bývají spojené s vysokými sankcemi v případě pozdních splátek. Proto si podmínky pečlivě přečtěte a zaměřte se především na výši úroku a na to, kolik za půjčku celkově zaplatíte. Také se informujte na sankce za pozdní splácení.

První půjčka zdarma

Poskytovatelů půjček je na trhu celá řada, proto někteří z nich nabízí svým klientům první půjčku s nulovým úrokem. Výhodná je v tomto ohledu krátkodobá půjčka od společnosti Creditstar, kterou můžete využít na cokoliv jen potřebujete.

Jak si půjčit?

Průběh žádosti o krátkodobou půjčku online je velmi snadný a rychlý. V prvním kroku zvolíte podrobnosti o vaší půjčce včetně částky, o kterou žádáte, a vyberte i dobu splácení. Zaregistrujete se a pak už jen počkáte na ověření vaši totožnosti a kontrolu schopnosti splácet. Nakonec potvrdíte žádost a peníze máte do druhého dne na účtu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy se vyplatí krátkodobá půjčka?