Menu
StudentMag
Studentský život

Kdy je skládací postel vhodná do bytu a jak ji vybrat?

Postel je jedním z největších kusů nábytku v domácnosti. Tuto skutečnost je samozřejmě třeba zohlednit při zařizování jednotlivých místností. Zejména v menších bytech nebo pokojích může zabírat hodně místa a způsobit, že místnost působí stísněně. Existuje však poměrně jednoduché řešení tohoto problému – skládací postel. Jaké výhody přináší a které aspekty je třeba při výběru zohlednit? Poradíme vám!

Kam se vejde skládací postel?

Skládací postel je skvělým řešením pro jednopokojové byty nebo garsonky, kde obývací pokoj slouží zároveň jako ložnice. Když chcete během dne využít pokoj k jiným činnostem, můžete postel jednoduše odklopit a nezabere vám žádné místo. V rozloženém stavu vám poskytne dostatek prostoru a pohodlí pro kvalitní spánek.

Skvělým řešením však může být i umístění sklopné postele v dětském pokoji. Během dne budou mít vaše ratolesti mnohem více prostoru pro různé hry. V neposlední řadě se tento typ postele skvěle hodí i do pokoje pro hosty.

Skládací postel

Zdroj: Biano

Varianty skládací postele

Skládací postele se v zásadě dělí na horizontální a vertikální. První typ je orientován na šířku, druhý na výšku. Princip fungování je však stejný. Ve složeném stavu postel připomíná klasickou elegantní skříň. Po rozložení se spací část matrace jednoduše rozloží.

Praktický tip: Pokud máte zájem o skládací postel, doporučujeme navštívit vyhledávač nábytku a interiérových doplňků Biano. Sdružuje nabídky stovek českých e-shopů a poskytuje nejširší výběr produktů na trhu. Využít můžete řadu praktických filtrů nebo revoluční vyhledávání obrázků, které vám výběr výrazně usnadní, či aplikaci Biano Studio, v níž si můžete ložnici snadno rozvrhnout.

Skládací postel

Zdroj: Biano

Jednoduchá nebo dvojitá verze

Menší skládací lůžka poskytují prostor pro spaní pouze jedné osoby. K dispozici jsou však i dvojité varianty. U nich je však třeba počítat s tím, že matrace bude o něco užší než v případě klasické manželské postele.

Jak vybrat skládací postel?

Při výběru skládací postele se zamyslete nad prostorem, který máte doma k dispozici. Můžete se rozhodnout, zda dáte přednost horizontálně nebo vertikálně orientované verzi. Rozměry postelí jsou však standardní, takže se snadno vejdou i do menších místností.

Skládací postel

Zdroj: Biano

Skládací systém

Kvalitní skládací postele jsou vybaveny složitějšími skládacími systémy s více rameny nebo pružinami. Díky nim je manipulace s prostorem pro spaní velmi rychlá a snadná. Rozložení nebo složení postele trvá jen několik sekund a zvládnou ho i děti. Vyhněte se však levným lůžkům, jejichž skládací systém je často nestabilní a náchylný k poruchám.

Barvy a materiály

Skládací postele jsou obvykle vyrobeny ze dřeva, ale mohou mít různé povrchové úpravy. Některé mají ve složeném stavu hladkou přední část, jiné mají další police nebo přihrádky. Co se týče barvy, záleží na vás, kterou si vyberete. Můžete například zohlednit aktuální módní trendy.

Skládací postel

Zdroj: Biano

Praktičnost

Některé verze nenabízejí žádné úložné prostory ani police, jiné ano. Pokud chcete rozkládací pohovku využít co nejlépe, doporučujeme vybírat modely, které nabízejí i některé praktické funkce. Úložného prostoru není nikdy dost.

Správné sestavení skládací postele

Mějte na paměti, že skládací postel se může při manipulaci převrhnout. Z tohoto důvodu by měla být dostatečně připevněná ke stěně. Při montáži dbejte na to, abyste ji připevnili k pevné stěně, nikoli k jednoduché sádrokartonové příčce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy je skládací postel vhodná do bytu a jak ji vybrat?