Menu
StudentMag
Studium

Kde studovat grafiku? Přinášíme přehled vysokých škol a oborů

Adéla Lišková

Adéla Lišková

16. 9. 2016

Grafika je nezbytnou součástí mediálního světa. Ještě nedávno jsme obrázky obdivovali hlavně v knihách, časopisech a na plakátech, v dnešní době však dominuje počítačová grafika, která se tak stává stále perspektivnějším oborem. Kde grafiku studovat? Přinášíme přehled vysokých škol a jejich oborů.

Kde studovat grafiku – ČVUT

Na pražském Českém vysokém učení technickém, konkrétně na Fakultě elektrotechnické, naleznete obor Počítačová grafika. Jedná se o navazující magisterský studijní program v délce 2 let. Předtím je tedy nutné absolvovat bakalářský obor, nejlépe jeden z oborů na této fakultě, zaměřených na moderní informační technologie. Najdete zde například:

 • Informatika a počítačové vědy
 • Multimediální technika
 • Síťové a informační technologie

Kde studovat grafiku – MU

Pokud byste chtěli začít studovat grafiku již na bakaláři, můžete se vydat do Brna na Masarykovu univerzitu, na jejíž Fakultě informatiky najdete bakalářský studijní obor Počítačová grafika a zpracování obrazu v délce 3 let. Ve studiu grafiky pak zde můžete pokračovat i na magisterském studiu, konkrétně na oborech Počítačová grafika či Zpracování obrazu v délce 2 let.

Kde studovat grafiku – UK

Grafické obory nabízí i pražská Univerzita Karlova, konkrétně její Matematicko-fyzikální fakulta. Najdete zde navazující magisterský studijní obor, který souvisí s grafikou počítačových her – Počítačová grafika a vývoj počítačových her. Délka studia je 2 roky a obor je možno studovat i v anglickém jazyce.

Na studium grafiky lze na Matematicko-fyzikální fakultě UK navázat i v rámci doktorského studia, a to na PhD. studijním programu s názvem Počítačová grafika a analýza systému.

Kde studovat grafiku – VUT

Další vysokou školou, která vám umožní studovat grafiku, je Vysoké učení technické v Brně. Na jeho Fakultě informačních technologií naleznete navazující magisterský studijní obor Počítačová grafika a multimédia v délce 2 let. Předtím je ideální absolvovat tříletý bakalářský obor Informační technologie na téže fakultě, jelikož tento obor je jediným bakalářským oborem na této fakultě.

Na zdejší Fakultě výtvarných umění pak najdete tyto umělecké grafické obory:

 • Výtvarné umění – grafický design (bakalářský v délce 4 roky)
 • Výtvarné umění – grafický design (magisterský navazující v délce 2 roky)
 • Výtvarné umění – grafika (bakalářský v délce 4 roky)
 • Výtvarné umění – grafika (magisterský navazující v délce 2 roky)

Kde studovat grafiku – ZČÚ

Navazující magisterský obor se zaměřením na grafiku lze studovat také na Západočeské univerzitě v Plzni. Nese název Počítačová grafika a výpočetní systémy, délka jeho studia je 2 roky a najdete ho na Fakultě aplikovaných věd.

Na Fakultě designu a umění ZČÚ lze pak studovat poněkud umělečtěji zaměřené grafické obory:

 • Ilustrace a grafika (bakalářský v délce 3 roky)
 • Ilustrace a grafický design (magisterský navazující v délce 2 roky)

Kde studovat grafiku – UMPRUM

Obory zaměření na moderní grafiku naleznete také na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Konkrétně jde o:

 • Grafika a vizuální komunikace (bakalářský v délce 4 roky)
 • Grafika a vizuální komunikace (navazující magisterský v délce 2 roky)
 • Grafika a vizuální komunikace (doktorský v délce 3 roky)

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Kde studovat grafiku? Přinášíme přehled vysokých škol a oborů