Menu
StudentMag
Studentské finance

Kde kupovat kvalitní a zdravé potraviny a ušetřit jako student?

Studentská léta jsou krásným obdobím života, občas ale naplněné stresem a nervozitou ze zkoušek a zápočtů, které na univerzitní studenty každý semestr čekají ve zkouškovém období. Kvalitní potraviny, dostatek spánku a relaxace jsou důležitými faktory pro zdraví člověka a především studenti je často zanedbávají. Především nákup zdravých potravin je výzvou pro každou studentskou peněženku a bohužel vítězí cena nad kvalitou. Kde se tedy dají sehnat výživově kvalitní a zdraví přínosné potraviny, aniž by studenty zruinovaly?

Zdravé potraviny v supermarketech

Dodávat svému tělu zdravou výživu nemusí být pouze otázkou návštěvy specializovaných bio obchodů nebo prodejen zdravé výživy. Mnohé supermarkety a hypermarkety velkých řetězců jsou si vědomy důležitosti a stoupajícího zájmu o zdravé a kvalitní potraviny, které zahrnují do svých sortimentů a vytváří dokonce i své vlastní značky garance kvality. Studenti tak při svých nákupech nemusí chodit daleko a stačí se porozhlédnout v nejbližším supermarketu po zdravějších variantách, které často tvoří součást zboží v akci a je možné ušetřit a nakoupit kvalitnější potraviny za srovnatelné ceny.

Jedním z největších sortimentů zdravých potravin se může pochlubit obchod Lidl, jehož výběr bio a tuzemského ovoce a zeleniny podle sezóny si mnoho zákazníků oblíbilo. Dále je velmi široká sekce ořechů a sušeného ovoce, které dodají energii při náročném učení, stejně jako energetické raw sušenky a chipsy ze zeleniny. Lidl mívá často různé tématické zdravé akční týdny, kdy jsou Lidl zdravé potraviny v akci za nízké ceny a celá nabídka je k prohlédnutí v Lidl letáku.

Také supermarkety a hypermarkety Albert rozšířily svou nabídku zdravé stravy a kromě jiných značek nabízí svou vlastní BIO Nature’s Promise, pod kterou zákazníci najdou sortiment obilovin, luštěnin, ořechů a sušeného ovoce, stejně jako slaných a sladkých svačinek, pomazánek, tofu a mražených výrobků, bio nápojů a sirupů. Všechny výrobky se dají nakoupit v Albert akci za přijatelné ceny, které nezruinují ani studenty.

Za zmínku stojí také obchod Billa, který se svým sortimentem zdravých a kvalitních potravin nabízí další alternativy k běžným produktům. Bio ovoce a zelenina, vlastní řada BIO výrobků jako obiloviny, pohanka, mouka, luštěniny, různé druhy ořechů a sušeného ovoce od vícero značek, raw tyčinky a sušenky, několik druhů tofu a pomazánek, bio nápoje a další produkty značky Alnatura. To vše je k dispozici za výhodné studentské ceny, také díky Billa klubu, v rámci kterého zákazníci sbírají Billa body na svůj účet a mají přístup ke speciálním slevám.

Zdravá výživa online

Kromě kamenných prodejen zdravé výživy existují i internetové eshopy, které nabízejí mnohem širší sortiment produktů, akční nabídky pro členy věrnostních programů a dopravu zdarma až ke dveřím, což šetří poměrně cenný čas ve zkouškovém období. Jedním z nich je eshop Grizly, který už od roku 2014 prodává sportovní a zdravou výživu. Pyšní se nejen prodejem, ale také vlastní výrobou a balením produktů – nejznámější jsou jejich vlastní oříšky a oříšková másla. Výjimkou nejsou Grizly slevy až 50%, výhodné nabídky doprodejů zásob  a tématické akce.

Také česká rodinná firma Country Life provozuje nejen prodejny a eshop s bio potravinami a přírodní kosmetikou, ale také několik restaurací v Praze. Mezi jejich nejoblíbenější produkty patří sirupy, semínka, ořechy a sušené ovoce, vydávají vlastní magazín a každý student jistě ocení blog s tipy a Country Life recepty na jednoduchá, rychlá, zdravá a výživná jídla. Na eshopu je samostatná kategorie akční produkty, kde jsou dostupné k objednání veškeré výrobky ve slevě. Praktické je také přihlášení do jejich věrnostního programu s dalšími akcemi a speciálními slevami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde kupovat kvalitní a zdravé potraviny a ušetřit jako student?