×
StudentMag

Každý pátý Američan nesnáší svou práci, dalších 50 procent ji přežívá

Většina zaměstnanců ve Spojených státech buď svou práci nenávidí, nebo ji vůbec neřeší. Jejich laxní přístup přijde z ekonomického pohledu na stovky miliard dolarů ročně.

FOTO: Práce
Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Vyplynulo to z výsledků průzkumu, které představila analytická společnost Gallup. Šetření se zaměřilo na reálné zapojení zaměstnanců na plný úvazek na pracovištích v letech 2010 až 2012.

Naplno pracuje méně než třetina lidí

Aktivní přístup k práci má podle něj 30 procent z celkového počtu asi 100 milionů zaměstnanců.

Gallup mimoto rozlišuje dvě další skupiny zaměstnanců. První reprezentují ti, které jejich práce sice nezajímá, ale úspěšně se překonávají do zaměstnání chodit a vykazovat nějakou činnost. Ve Spojených státech jich je přibližně 50 milionů.

Roční ztráta v důsledku nezapojení činí 11 bilionů

Zbylých 20 milionů zaměstnaných Američanů svou práci nenávidí a nejraději by do ní vůbec nechodilo. Analytická společnost se domnívá, že obě dolní skupiny podkopávají ekonomickou aktivitu zaměstnavatelů.

Podle propočtů zaměřených právě na ekonomickou aktivitu totiž stojí nezapojení zaměstnanci a jejich laxní přístup ročně 550 miliard dolarů, tedy bezmála 11 bilionů korun. Jejich podíl přitom v posledním desetiletí stagnuje.

Pozoruhodným zjištěním je skutečnost, že mizivé zapojení v zaměstnání se velmi často týká osob středního věku s vysokoškolským vzděláním. S podstatně větším zaujetím oproti tomu pracují zaměstnanci starší 65 let.

Analytici: Jen vědět o tom nestačí

Samotné povědomí o důležitosti zapojení zaměstnanců podle vědeckého pracovníka Gallupu Jima Hartera stoupá. Zaměstnavatelé však zřejmě nedovedou situaci konstruktivně řešit.

„Na amerických pracovištích je propastný rozdíl mezi tím, něco o zapojení zaměstnanců vědět a něco pro to udělat,“ naznačil Harter pro kalifornský deník Los Angeles Times.

Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..