Menu
StudentMag
Studentské finance

Karta ISIC jako průkazka na MHD v Praze končí, DPP nechce platit za data

Martin Peška

Martin Peška

17. 5. 2012

Od 1. června už pražským studentům karta ISIC se zakoupeným kuponem MHD při kontrole stačit nebude. Budou si muset zařídit OpenCard nebo průkazku pražské integrované dopravy, výjimkou jsou studenti Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT).

 

Současný vztah mezi vysokými školami a Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) je podle mluvčí DPP nadstandardní a výhodný pouze pro školy. Podniku vadí, že by měl za poskytovaná data vysokým školám platit. V případě, že by data o studentech z vysokých škol nebyla v pořádku, vznikne totiž škoda DPP, nikoliv vysoké škole.

„Zdá se nám nelogické, aby DPP odváděl VŠ paušální platby za jimi poskytovaná data, neboť to ve svém důsledku znamená, že platí za provozovaní nadstandardních služeb,“ uvedla pro StudentMag.cz Aneta Řehková z tiskového oddělení DPP.

Pro studenty AMU, ČVUT, ČZU, UK a VŠE bude od začátku června platit stejný režim jako pro ostatní školy. Budou si moci pořídit předplatní kupon pouze elektronicky k OpenCard nebo v papírové podobě k běžné průkazce. Mluvčí DPP pro StudentMag.cz potvrdila, že dříve zakoupené kupony k ISIC s platností přesahující 1. červen zůstávají platné až do jejich vypršení. Studenti VŠCHT jsou poslední, kteří mohou kartu ISIC využívat stejně i nadále, jejich škola jako jediná přistoupila na nová pravidla DPP.

Platná karta ISIC může studentům nadále sloužit jen jako potvrzení o studiu místo klasického papírového potvrzení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Karta ISIC jako průkazka na MHD v Praze končí, DPP nechce platit za data