Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Kariéra v IT? 5 důvodů, proč byste to měli zkusit i vy

Když přijde řeč na otázky práce a zaměstnání, dříve nebo později uslyšíte o trendech jako je robotizace a automatizace, které ohrožují stovky pracovních pozic. Existuje však odvětví, jehož pracovníci se budoucnosti rozhodně obávat nemusí, ba právě naopak. Proč je právě teď ta nejlepší doba začít kariéru v IT?

Můžete něco dokázat

Budoucnost světa leží v technologiích a jsou to právě vynalézaví odborníci v oblasti informačních technologií, kteří jsou nezbytnými články těchto futuristických vizí. Inovace, které dále zjednoduší naše životy, budou v budoucnu vznikat právě v IT.

Bude vás to bavit

Práce v IT neznamená sedět u počítače a něco do něj bezmyšlenkově ťukat. Programování je jako vytváření nového světa a ať už si vyberete javu, python, PHP či jiný z desítek programovacích jazyků, vždy bude tvoření trochu jiné. Jako IT odborník však nebudete využívat jen technické znalosti, ale i tzv. soft-skills, které vám umožní efektivně komunikovat a plnit přání klientů.

Poputujete strmě na vrchol

V oboru informačních technologií se příliš nehraje na nějaké diplomy a certifikace, skutečně důležité je hlavně to, co umíte. Štěstí tedy zde přeje především těm, kteří se rychle učí a zdokonalují. Můžete tak začít pracovat již při škole a dotáhnout to špičkové pozice již ve velmi mladém věku. Většina firem v IT je navíc nadnárodních, takže pokud míříte vysoko, na nic nečekejte.

Můžete si vybírat

S tím, jak se rozvíjí nové informační technologie, zvyšuje se také poptávka po IT odbornících, kteří pak mají širokou možnost volby. Můžete se stát jak přímo programátorem, tak správcem systémů a sítí či počítačovým grafikem, anebo se uplatnit v oblasti vědy, zábavy, služeb i vzdělávání.

Vyděláte balík

Ano, práce by vás měla především bavit, ale kariéra v IT nabízí i jiné příjemné výhody. O IT odborníky se firmy doslova perou, o čemž se můžete snadno přesvědčit, když se podíváte na aktuální nabídky práce. Společnosti tak musí nabídnout nejen vysoký plat, ale i jiné zajímavé benefity jako je například možnost práce z domova či flexibilní pracovní doba.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kariéra v IT? 5 důvodů, proč byste to měli zkusit i vy