Menu
StudentMag
Studentský život

Kam schovat tahák? Přečtěte si tipy na 6 míst, které učitel neprokoukne

Redakce

Redakce

14. 3. 2018

Netrapte se učením a buďte v klidu, opisování totiž nikdy nebylo tak snadné! Přečtěte si super tipy na ukrytí taháku a místo biflování si udělejte krásný den, protože zkouška pro vás bude hračka.

1. Vnitřní strana etikety

Co řekne učitel, když přijde do třídy a nese v ruce zadání testu? „Všechno z lavic, zůstat může jenom pití!“ A právě toho musíte využít. Opatrně sundejte etiketu a popište její vnitřní část. Poté ji nalepte zpět a upijte tekutinu tak, abyste na text viděli. Jak jednoduché, že?

2. Handsfree

Jděte do prodejny s elektronikou či do obchodu s mobilním příslušenstvím a kupte si levnou handsfree sadu. Poté poproste kamaráda (rodiče, babičku), kterým dáte své zápisky. Sluchátko si vložte do ucha a mikrofon do rukávu. Pak už si jen dávejte pozor na to, abyste šeptali opravdu potichu, a poslouchejte správné odpovědi.

3. MP3 přehrávač

Levnější verze druhého bodu. Pokud váš přístroj disponuje diktafonem, nebojte se ho použít. Učivo si do něj pečlivě namluvte. Pro větší přehlednost doporučuji namlouvat do každé stopy jiný tematický okruh. Také vaše mluva musí být pomalá, abyste stihli poslouchat a psát zároveň. Do ucha si před písemkou vložte jen jedno sluchátko a poslouchejte. A to si pište, že někteří učitelé jsou dokonce tak naivní, že vám poslech hudby u testu povolí. No a v takovém případě jste za vodou.

4. Mobilní telefon

Napište si látku na počítači a pak si textový soubor přeneste do vašeho smartphonu. Na mobilním telefonu zvolte černé pozadí a bílé písmo. Nezapomeňte na něm snížit jas, aby z větší vzdálenosti vypadal jako vypnutý. Pokud kolem vás projde učitel, uvidí maximálně tak zhasnutý mobil. A kdyby se přeci jen ptal, řekněte mu, že jste se jen chtěli podívat, kolik času zbývá do odevzdání.

5. Výstřih, dlouhá košile

Toto byla klasika už za našich rodičů. Na papírek si buď tužkou, nebo na počítači (ideální je velikost písma 5) napište tahák. Pokud jste dívka, vložte si jej do výstřihu. Těžko se vám tam učitel bude dívat. A kdyby se přeci jen podíval, bude mu hloupé se k tomu přiznat. Pro kluky je pak ideální vzít si dlouhou košili. Tahák si dejte na stehno a zakryjte ho rohem zapnuté košile.

6. Neviditelná propiska s UV

Propisku s neviditelným inkoustem naleznete v každém dobrém papírnictví. Její kouzlo spočívá v tom, že si na lavici nebo na papírek napíšete vše potřebné a nikdo kromě vás to neuvidí. Na druhé straně propisky naleznete UV světélko. Tím si na váš text posviťte a s chutí opisujte.

Ohodnoťte tento článek:
2,2
Právě čtete

Kam schovat tahák? Přečtěte si tipy na 6 míst, které učitel neprokoukne