×
StudentMag

Kam jít studovat právo a podnikání?

Kam jít studovat právo a podnikání

Vysokoškolský obor práva a podnikání je atraktivní, snadno využitelný pro budoucí praxi, a navíc dobře dostupný. Studovat totiž můžete v Praze, Brně i Ostravě. My pro vás máme hlavní výhody, které jako studenti oboru práva a podnikání v Praze, Brně a Ostravě nejvíce pocítíte.

Jak se studuje v Praze

V hlavním městě najdete množství knihoven, antikvariátů a knihkupectví, ve kterých seženete všechny tituly potřebné ke studiu. Čekají vás tu také klidné kavárny, čajovny a další místa, kde se můžete nerušeně učit a ještě se občerstvit dobrým jídlem a pitím. Praha nikdy nespí, a proto si můžete bez obav užít spoustu zábavy s přáteli a spolužáky v barech, restauracích, kinech, divadlech nebo na nejrůznějších koncertech. Během svého studia na vysoké škole v Praze se zkrátka nikdy nebudete nudit. Výhodou je dobrá dostupnost díky široké síti MHD. Praha navíc skýtá dostatek pracovních příležitostí. Na podnájem, jídlo i zábavu není problém si vydělat na nejrůznějších brigádách.

Proč zvolit ke studiu Brno

Z Brna se za poslední roky stalo akční město plné života, do kterého nadšeně přijíždějí noví vysokoškolští studenti. Ve volném čase můžete zamířit do kina, divadla, na sportovní akce nebo jen tak posedět s kamarády v hospodě. Ceny jsou tu příznivé, MHD dobře funguje, a jelikož Brno není tak veliké jako Praha, bez problémů se všude dostanete pěšky nebo na kole. Pokud nemáte rádi přeplněná místa a davy turistů, ale přesto dáváte přednost většímu městu, bude pro vás Vysoká škola Brno jako stvořená. I tady vás čekají zajímavé pracovní příležitosti, díky kterým si můžete během studia trochu přilepšit.

Jaké je studium v Ostravě

Studovat právo a podnikání můžete také na vysoké škole v Ostravě, která má v oblasti vzdělávání dlouhou historii. Jako studenti tu oceníte množství proslulých zábavních podniků, kaváren a restaurací, zajímavou architekturu a hezké parky, kde budete mít klid k učení i relaxaci. Studovat do Ostravy přijíždí stále více mladých lidí a není se čemu divit. Ostraváci jsou milí, pohostinní a přátelští. Ubytování seženete poměrně snadno. Pokud chcete v tomto směru ušetřit, zaměřte se na koleje nebo podnájem v bytě na okraji města a vezměte k sobě další spolubydlící.

Chcete studovat právo a podnikání? Podejte přihlášku co nejdříve

Právě teď začíná přihlašování na zimní semestr. Je tedy nejvyšší čas rozhodnout se, kam budou vaše kroky směřovat po maturitě. Vysoká škola podnikání a práva má výuková pracoviště v Praze, Brně i Ostravě. Záleží už jen na vás, kterému městu dáte přednost.1 Komentář Kam jít studovat právo a podnikání?

  1. Opravdu důrazně nedoporočuji studium práv na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pokud nechcete mít ze života peklo, této fakultě se vyhněte obloukem. Studentů si neváží (není divu, když tam nabírají i ty, kteří mají supernízký percentil, a pak to nezvládají). Situace, kdy se perfektně připravíte na zkoušku a neuděláte ji není výjimkou, nýbrž pravidlem. Normální také je, že zkoušku udělá jen 5-10% studentů. Je třeba o takových věcech mluvit, nerada bych, aby se takhle napálilo více lidí. Semináře svou obtížností jsou pro idioty (závazky), na zkoušku Vás absoluně nepřipraví, vozí se tam po Vás kantoři, kteří vystudovali v Plzni. Hodně štěstí při výběru vysoké školy 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..