Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Jít, či nejít na pedák? Přinášíme 5 důvodů, proč je skvělé být učitelem

Redakce

Redakce

14. 10. 2014

Učitelské povolání je pro někoho představou zlé noční můry, ve které ho napadají bandy puberťáků, pro druhého vysněnou prací od doby, co zasedl do školních lavic, a pro jiného profesí, nad kterou zatím váhá. Je však spousta důvodů, proč by váhat neměl a proč je toto povolání vážně skvělé.

1. Prázdniny, prázdny a ještě jednou prázdniny

Důvod možná povrchní, ale uvědomte si, kde jinde máte tolik dovolené jako ve škole. V kterékoli jiné práci máte kolem 20 dní dovolené, což se učitelstvím nedá srovnat: letní prázdniny, podzimní prázdniny, vánoční prázdniny, jarní prázdniny a velikonoční prázdniny. K tomu sem tam nějaké to ředitelské volno.

2. Práci si řídíte sami

V málokterém zaměstnání máte takovou volnost dělat si svou práci, jak chcete. Jak bude váš pracovní den vypadat, je na vás. Jen na vás záleží, jak si uspořádáte hodinu a jakým způsobem budete vyučovat.

3. Společenská prestiž

I když to tak možná nevypadá, lidé si vaší práce váží. V prestiži povolání se podle výzkumných šetření učitel dlouhodobě drží na prvních pěti místech, například spolu s lékařem.

4. Pracovní doba

V práci jste kolem 21 hodin týdně. Samozřejmě že si děláte přípravy na hodiny, opravujete písemky a vyřizujete školní administrativu, a počet hodin naroste na 40 a více hodin jako v jiných povoláních, ale pokud máte štěstí na rozumného ředitele, můžete dělat tuto práci z klidu domova a máte tak jakýsi homeoffice.

5. Pocit dobře vykonané práce

Pokud opravdu umíte učit a vidíte, že to vaše žáky baví a zajímá, a hlavně zjišťujete, že se i něco naučili, dokáže tato práce přinést obrovský pocit uspokojení a zadostiučinění. Je skvělý pocit dokázat někoho naučit a vidět jeho vývoj a pokroky.

Pokud jste ještě váhali stát se učitelem, možná vás naše důvody přesvědčily, proč to jít alespoň zkusit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jít, či nejít na pedák? Přinášíme 5 důvodů, proč je skvělé být učitelem