Menu
StudentMag
Studentský život

JinoNICE Jinak 2014: festival chce vnést život do jinonického kampusu

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

18. 3. 2014

Myslíte si, že se v Jinonicích nic neděje? Z omylu vás vyvede jarní studentský festival JinoNICE Jinak, který se uskuteční již tuto neděli 23. března právě v areálu pražských Jinonic, kde sídlí FHS UK a některé katedry FSV UK.

„Festival JinoNICE Jinak chce podněcovat oživení jinonického kampusu a využití jeho potenciálu,“ prohlásil jeden z pořadatelů festivalu, Jan Pavec.

Na návštěvníky čeká bohatý program. Hudebně nadaní si mohou přinést své nástroje a zúčastnit jam session, pro ty, kteří muziku raději poslouchají, je zahraje Calm Season, melancholické duo s akustickou kytarou a violoncellem.

Na své si přijdou i milovníci divadla. Hranice mezi dramatickými tvary smyje divadelní neskupení FHS se svou rozhlasovou hrou. Zato Teritoriální tyjátr si pohraje se zásadní historiografickou otázkou: jaký byl osud československé koloniální výpravy do Toga? Na závěr uhrane improvizační duo Vojta Švejda a Jan Kalivoda se svou osvobozující taškařicí Metamorphósis famfuláre.

Informace o akci:
Datum: neděle 23. března 2014
Místo: U Kříže 8, Praha 5
Afterparty: Loukafé

Připravena je i festivalová hra s úkoly, jež vás provede Shakespearovými dramaty v kostce. Vyzkoušet si budete moci i guerrilové zahradničení či deskové hry s jejich tvůrci z Loris Games. Leží-li vám ve skříni oblečení, které už nikdy nosit nebudete, přineste ho s sebou. Na festivalu si ho budete moci vyměnit za jiné.

A když už budete mít všech her až po krk, odpočinete si u filmového programu. „Promítat budeme film Strach, inspirovaný předloňským případem chlapce z Břeclavi, který ve známé kauze svoje zranění svedl na útok skupiny Romů, uvádí v tiskové zprávě organizátoři. „Uvidíte i dokumenty studentů z FAMU, například snímek 59-184-84 zachycují život věčného samotáře, který se ve svých 59 letech rozhodl, že dohoní, co v životě zmeškal.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

JinoNICE Jinak 2014: festival chce vnést život do jinonického kampusu